Oczywiście, nikt nie chce być jednym z tych „szczęśliwców”. Pragniemy opowiedzieć dlaczego komary wolą Ciebie od innych.

Masz grupę krwi 0

Tak, jeśli masz grupę krwi 0, komary są bardziej skłonne do ukąszenia Cię: chodzi o to, że osoby z tą grupą krwi wytwarzają podczas pocenia się specjalne bakterie, które są szczególnie atrakcyjne dla komarów.

Dopiero co ćwiczyłeś

Albo pocisz się z jakiegoś innego powodu - to nie ma znaczenia. Przygotuj się na ataki komarów, które będą się nasilać z każdą minutą ćwiczeń: kwas mlekowy zawarty w naszym pocie zachęca komarów, które mogą go wyczuć z odległości wielu metrów.

Wypiłeś piwo

Rozkoszujesz się szklanką lub dwiema zimnego piwa w czasie upałów? Spodziewaj się zwiększonej uwagi ze strony komarów: niewielkie badanie przeprowadzone w Japonii potwierdziło, że wypicie nawet jednego piwa drastycznie zwiększa naszą atrakcyjność dla tych owadów. Jest w tym jednak coś dobrego: w większej grupce osób wystarczy poczęstować jednego gościa piwem i można cieszyć się wypoczynkiem bez komarów (oczywiście żartujemy!).

Masz na sobie obcisłe ubrania

Legginsy to świetny wybór, ponieważ całkowicie zakrywają nogi? Wcale nie! Im ciaśniejsze ubrania noszą osoby, tym łatwiej komary mogą je ukąsić. Wybierz luźne ubranie i najlepiej załóż kilka warstw odzieży: t-shirt, koszulę, wiatrówkę.

Masz zadyszkę

Niektórzy naukowcy uważają, że komary są szczególnie przyciągane przez dwutlenek węgla, który uwalniamy podczas wydechu. Dlatego też komary bardziej interesują się osobami, które częściej oddychają - dosłownie lecą na zapach ich oddechu.

Jesteś w ciąży

Kobiety w ciąży mają zwykle nieco podwyższoną temperaturę ciała, a ich oddech jest szybszy - oba te czynniki działają jak magnes na komary.

Masz szybki metabolizm

Szybki metabolizm to dobra cecha prawie we wszystkich przypadkach, z wyjątkiem sytuacji, w których trzeba mieć do czynienia z komarami. Szybki metabolizm, po pierwsze, podnosi temperaturę naszego ciała, po drugie, przyspiesza produkcję kwasu moczowego i mlekowego, zwiększa zapach potu i amoniaku - wszystko to działa jak przynęta na komary, które nie mogą tego przegapić.

Główne zdjęcie: google.com