Czyń dobro, a zostaniesz nagrodzony. Tak, ale nagroda przychodzi z opóźnieniem. Zanim to nastąpi, trzeba znieść więcej niż jeden cios w plecy. Trudno jest pozostać lojalnym i życzliwym człowiekiem, gdy świat jest jak jeż wypuszczający igły.

Są ludzie, u których życzliwość jest stanem umysłu. Z natury nie ma w nich złośliwości, a nawet złe słowo i zdradę ignorują, znoszą ból i nadal uśmiechają się do świata.

Aby zapewnić sobie bezpieczeństwo, odgradzają się od ludzi. Nie angażują się w ożywione rozmowy. Chociaż jedna rozmowa z taką osobą na osobności czasami pomaga jej przemyśleć całe swoje życie.

Zawsze, w każdej sytuacji, nieść dobro, nawet jeśli serce jest zranione śladami ludzkiej zdrady, pod władzą niewielu. Nie zamykać się na świat, ale przeciwnie, starać się, by każdego dnia stawał się lepszy.

Taka perspektywa jest charakterystyczna dla kilku znaków zodiaku. I wygląda na to, że życie bardzo je rozpieszcza, choć nikt nie ma pojęcia, jak często płacze serce tych małych aniołków.

Jeśli bliska osoba ma kłopoty, Byk to wyczuje. Będzie pierwszym, który zadzwoni i zapyta: „Co się stało?”. Zawsze wie, gdzie boli i stara się pomoc.

Poświęcenie Byka czasami przekracza granice rozsądku. Może zapomnieć o jedzeniu, obowiązkach i przez cały dzień martwić się o drugą osobę, zastanawiając się, jak jej pomóc. W zamian za to nikt nie będzie się nim tak bardzo przejmował.

W najlepszym wypadku jego troska zostanie uznana za oczywistość, w najgorszym - będzie to kolejna zdrada. Anioł w duszy Byka będzie płakał i obieca sobie, że stanie się obojętny. Jednak po kolejnym wołaniu o pomoc Byk ponownie ruszy na pomoc.

Anioł Raka zbyt często płacze, a gdy tylko próbuje otworzyć się na ludzi, w zamian otrzymuje ból. Jednak wiara w dobro sprawia, że wciąż na nowo wyrusza na poszukiwania.

Coś w środku podpowiada, że na tym świecie jest jeszcze światło, i Rak usilnie stara się go odnaleźć. Nie wie, jak odmówić człowiekowi jego prośby. Odwrócić się, gdy jest ciężko.

Rak oddaje swoje ciepło duszy, próbując ogrzać świat. I nic nie otrzymuje w zamian. Nawet jak ludzie nie doceniają, często są hipokrytami, ale jego dobroć jest silniejsza, wytrzyma.

Strzelec nie zna takich pojęć jak zemsta i intryga. Owszem, czasami świadomie unika ludzkiego towarzystwa, ale robi to tylko dla własnej ochrony. Gdy jest sam, jest mniejsza szansa, że ktoś wbije mu nóż w plecy.

Uśmiechać się, nawet jeśli serce płacze, po co okazywać swoje prawdziwe emocje, bo nikt ich nie zrozumie. Strzelec niesie światło, chętnie dzieli się swoim szczęściem, budzi w ludziach ich najlepsze cechy.

W zamian za to nie otrzymuje nic dobrego. Nie oczekuje za to nagrody i robi wszystko wyłącznie ze względu na swoją dobroć. Jest przyzwyczajony do tego, że jego pomoc pozostaje niezauważona, a zdrada nie jest w stanie wykorzenić dobroci z jego duszy.

Ryby wydają się być naiwnymi istotami. Bardzo często ich wizerunek przyciąga uwagę ludzi pozbawionych skrupułów, którzy kierują się własnym interesem. W końcu Ryby do ostatniej chwili będą myśleć o danej osobie w pozytywny sposób.

I nawet jeśli wszyscy wokół zapewniają Ryb, że jest inaczej, cała natura opiera się złu. Nawet w największym syfie potrafi znaleźć coś dobrego. Kiedy życie pochłonie ciemność, Ryby będą pierwszymi, które zobaczą promienie światła.

Główne zdjęcie: kakao.im