Jak rozpoznać, że kobieta jest niepewna siebie, po sposobie, w jaki się ubiera? Nieświadomie wybiera ten styl i trzyma się go. Chociaż mogłaby zmienić swój wygląd na bardziej atrakcyjny. Co można zaproponować niepewnej siebie kobiecie, aby wyrzuciła ze swojej szafy?

Żadna kobieta nie chciałaby się szczerze przyznać do swojej niepewności. Ale każda osoba, bez wyjątku, doświadczyła takiej sytuacji, w której czuła się niepewnie. Dlaczego? Albo była niezadowolona ze swojego makijażu, albo coś w ubiorze sprawiło, że czuła się niekomfortowo... Powodów może być wiele. Źródłem braku pewności siebie może być to, co masz na sobie. Jak kobiety i dziewczęta nieświadomie przekazują światu swoją nieśmiałość i skromność.

Garderoba niepewnej siebie kobiety

Kolor ubrań

Kobieta niepewna siebie wewnętrznie dąży do bycia nie rzucającą się w oczy, nie chce w żaden sposób wyróżniać się z tłumu.

Dlatego w jej garderobie dominują neutralne, ciemne i szare odcienie. Unika wszystkiego, co jaskrawe i przyciągające wzrok.

Oversize'owe ubrania

Niepewna siebie kobieta lub dziewczyna nie potrafi obiektywnie ocenić atutów swojej sylwetki. Na przykład nie lubi podkreślać swoich kształtów, bezpodstawnie uważając się za grubą. Wybiera ubrania o luźnych, workowatych krojach.

Styl jak u mamy

Możemy spędzić lata na poszukiwaniu własnego, niepowtarzalnego stylu. Niektóre kobiety polegają na gustach swoich matek i nie jest to wcale złe - ale tylko do pewnego momentu. Moda nigdy nie stoi w miejscu. Nie musisz ubierać się w najnowsze kolekcje. Warto jednak zwracać uwagę na ogólne trendy.

Brak złotego środka

Zwyczajny lub zbyt krzykliwy strój to także oznaka niepewności. Niektórzy powstrzymują się od makijażu i wszelkiego rodzaju biżuterii. Inni nie zwracają uwagi na ilości noszonych dodatków. Zarówno w pierwszym, jak i w drugim przypadku można powiedzieć, że dziewczyna (kobieta) nie jest pewna siebie.

Brak pewności siebie wynika z tego, że nie kochasz siebie wystarczająco mocno. Jesteś zbyt krytyczna wobec swoich niedoskonałości (prawdziwych lub wyimaginowanych). Spójrz w lustro, uśmiechnij się i powiedz sobie, że jesteś bardzo ładna. W końcu inni postrzegają nas w taki sposób, jak my postrzegamy siebie.

Główne zdjęcie: tayni-mirozdaniya.ru