Rozmiar jest naprawdę imponujący!

W naszym świecie jest wiele rzeczy, które mogą wywołać prawdziwe przerażenie. Zazwyczaj na czele listy znajdują się obrzydliwe węże i przerażające pająki. Jeśli te lęki w żaden sposób Cię nie dotyczą, być może zainteresuje Cię informacja, że w oceanach jest wiele rzeczy, które mogą przyprawić o dreszcze i wystraszyć niczego nie podejrzewających nurków!

Przerażające jest również to, że 95% oceanów na świecie jest wciąż niezbadanych. Eksperci nie mają pojęcia, co może czaić się w ich głębinach.

Najwyraźniej stamtąd pochodzi to „coś”.

Po potężnym sztormie na Oceanie Atlantyckim, fale wyrzuciły na plażę w Karolinie Północnej dziwny przedmiot, który później znalazł turysta o imieniu Danny Bland. Przekonał się, że przerażające potwory morskie są jak najbardziej realne. Albo przynajmniej to stworzenie było „prawdziwe”, dopóki nie umarło.

Kiedy Danny podniósł swoje znalezisko i przyjrzał się mu bliżej, początkowo nie rozumiał co to jest, ale wkrótce poznał przerażającą prawdę.

Czy już domyślasz się, co to jest?

foto: storyfox.ru

Miliony lat temu naszą Ziemię rzeczywiście zamieszkiwały prawdziwe „potwory z głębin”! W epoce dinozaurów większość stworzeń miała gigantyczne rozmiary. Nie dotyczyło to tylko zwierząt lądowych - nawet rekiny były wtedy ogromne!

Wielkie żarłacze białe, które obecnie zamieszkują głębiny oceanów, mierzące zazwyczaj 6,5 metra długości, są zaledwie maleńkimi kijankami w porównaniu z prehistorycznymi megalodonami, które żyły dawno temu. Były to największe rekiny, jakie kiedykolwiek zamieszkiwały Ziemię, osiągające długość prawie 20 metrów.

Dziś rekin może zjeść twoją nogę i zaspokoić swój głód. Z kolei megalodon pomyliłby cię z kawałkiem jedzenia tkwiącym w jego zębach. Dla tych morskich olbrzymów nie byłbyś nawet przekąską.

Wielkość zębów megalodonów jest wyraźnym dowodem na to, jak duże były ich szczęki. Danny miał szczęście znaleźć doskonały okaz na miejscowej plaży. Znaleziony przez niego 15-centymetrowy ząb należał kiedyś do dorosłego rekina. To niesamowite znalezisko ledwo mieściło się w jego dłoni!

„Czułem się, jakbym wygrał na loterii. Prawdopodobnie byłem pierwszą osobą, która dotknęła zęba po tym, jak wypadł ze szczęki” - powiedział Danny.

foto: storyfox.ru

Naukowcy wciąż nie wiedzą, dlaczego te morskie drapieżniki wyginęły. Jeśli jest to spowodowane zmianą w łańcuchu pokarmowym, megalodony mogły paść ofiarą jeszcze większych i bardziej przerażających stworzeń. Możemy mieć tylko nadzieję, że te ostatnie również wyginęły.

Zwykle wróżka zębuszka zbiera zęby.

Ale kiedy dowiadujesz się, ile może kosztować ząb megalodona w sklepach internetowych, będziesz chciał stać się jego właścicielem! Niektórzy miłośnicy tych stworzeń są gotowi zapłacić duże pieniądze za skamieniałe znalezisko. Obecnie cena zęba megalodona wynosi nawet 895 dolarów.

foto: storyfox.ru

Wielkość tego zęba jest naprawdę imponująca! Już sama myśl o gigantycznych prehistorycznych potworach przyprawia nas o gęsią skórkę. Pewnie cieszysz się, że urodziłeś się już po wyginięciu tych stworzeń, prawda?

Główne zdjęcie: storyfox.ru