Te proste triki zostały odkryte ponad sto lat temu, ale są nadal aktualne. Porady sprawdzone przez pokolenia nie są zwykłymi wymysłami, które można znaleźć w Internecie. Należy korzystać z mądrości, a wtedy wszystko będzie można wykonać łatwiej i szybciej. Oto 8 trików, które sprawdziły się nawet u naszych prababć, a które przydają się w gospodarstwie domowym i w codziennym życiu.

1. Krojenie chleba

Sprawić, by posiłek nie był jedynie przekąską, ale prawdziwą przerwą w pracy z pysznym jedzeniem i pięknie podanym, pomagają pozornie nieistotne szczegóły. Na przykład krojenie chleba. Przecież jeśli pokroi się w cienkie kromki, będzie się o wiele przyjemniej jadło. Jednak w przypadku cienkich kromek często pojawiają się problemy - chleb się kruszy. Aby uniknąć tego problemu, należy zastosować prostą sztuczkę: zanurz nóż w gorącej wodzie, szybko go wytrzyj i zacznij kroić chleb.

2. Usuwanie plamy z atramentu

Wydawałoby się, że jeśli atrament zabrudzi ubranie, nie można będzie się go pozbyć. Ale tak nie jest - trzeba działać szybko, aby poprawić sytuację. Tkaninę ze świeżą plamą z atramentu należy zanurzyć w mleku, a wtedy cały atrament szybko zejdzie. Jeśli pozostaną jakiekolwiek ślady, należy wyprać rzecz w zwykły sposób.

3. Uniwersalny sposób gotowania jaj

Jak często zdarza się, że podczas gdy niesiesz jajko ze sklepu, ono przypadkowo pęka? To się zdarza, ale nie należy się denerwować. Pęknięte jajka można również ugotować. Wystarczy dodać odrobinę octu do wody. Dzięki temu można ugotować jajka w zwykły sposób.

4. Sposób na wyciągnięcie drzazgi

Istnieje uniwersalna metoda, która pozwala wyciągnąć ze skóry każdą, nawet najmniejszą drzazgę. Można to zrobić bezboleśnie i bardzo szybko. Aby udzielić pierwszej pomocy, wystarczy wziąć mały słoik, wyparzyć go, a następnie przyłożyć do skóry tuż nad drzazgą. Ponieważ wewnątrz szklanego słoika panuje zwiększone ciśnienie, drzazga sama wyjdzie ze skóry. Należy tylko upewnić się, że słoik lub szklanka ściśle przylegają do skóry. Zwykle wystarczy 5 sekund, aby ten trik zadziałał. W razie potrzeby można powtórzyć tę czynność, jeśli drzazga nie wyszła za pierwszym razem.

5. Sprawdzanie jakości masła

Dobrej jakości masło jest zawsze pyszne i delikatne, a swoim urzekającym smakiem potrafi dostarczyć wielu pozytywnych emocji. Ale jak rozpoznać przy zakupie, że jest to produkt naturalny i smaczny? Łatwizna! Należy wziąć małą kartkę papieru, posmarować ją masłem i podpalić. Rzecz w tym, że jeśli masz do czynienia z margaryną lub masłem niskiej jakości, zapach papieru będzie niezbyt przyjemny. Z kolei masło naturalne ma przyjemny zapach nawet przy wysokich temperaturach.

6. Świeży bukiet

Nawet jeśli kwiaty zaczęły więdnąć, istnieje wiele sposobów by je uratować. Niektórzy mówią, by do wody dodać aspirynę lub alkohol, inni, by zostawić na noc w wannie z zimną wodą. Jednak z jakiegoś powodu niewiele osób pamięta o starej, sprawdzonej metodzie, zgodnie z którą kwiaty należy włożyć do gorącej wody, a po jej ostygnięciu obciąć końce łodyg i włożyć bukiet do zimnej wody. Wydaje się to niesamowite, ale działa.

7. Rozdzielanie szklanek

Po umyciu naczyń, a nawet w trakcie, często zdarza się, że dwie szklanki umieszczone jedna w drugiej sklejają się i nie chcą się rozdzielić. Aby szybko rozwiązać problem, zastosuj sprawdzoną metodę. Dolną szklankę należy umieścić w gorącej wodzie, a górną - w zimnej. Ta prosta sztuczka pomoże szybko je rozdzielić.

8. Długi ogień

Podczas biwakowania lub kempingu na świeżym powietrzu często zdarza się, że zapałki szybko się zużywają. Aby ich ogień był bardziej odporny na działanie żywiołów, należy wykonać w nich kilka nacięć za pomocą noża. Pomoże to zwiększyć siłę płomienia, dzięki czemu łatwiej będzie rozpalić ogień.

Główne zdjęcie: zelv.ru