Nie miałaś wolnej chwili i znowu pojawiły się siwe odrosty? Jeżeli Twój ulubiony fryzjer chwilowo nie może cię przyjąć, a domowa koloryzacja nie wchodzi w grę, nie martw się: możesz ukryć siwe włosy, choćby na krótko, bez farbowania. Świetne sposoby, które pomogą Ci w przerwach między wizytami u fryzjera!

Pokażemy ci, jak pozbyć się siwizny bez farbowania, jak jej zapobiegać i czego absolutnie nie wolno robić, jeśli już masz siwe włosy.

Siwe włosy u kobiet

Zmień przedziałek

Kobiety, które mają siwe włosy, wiedzą, że problem ten dotyczy przede wszystkim przedziałka. Czasami wystarczy zmienić przedziałek i ułożyć włosy w inny sposób, aby ukryć siwiznę. Po zmianie przedziałka odkryjesz, że siwych włosów już prawie nie widać, więc możesz śmiało udać się na ważną imprezę.

Dodaj objętość

Jeżeli nie możesz skorzystać z usług fryzjera i nagle pojawi się siwizna u nasady włosów, można ją łatwo ukryć, dodając fryzurze objętości i unosząc farbowane pasma u nasady. Jeżeli dodasz do tego delikatne loki, to ukryjesz siwiznę znacznie lepiej, a jednocześnie dodasz odrobinę szaleństwa do swojej codziennej stylizacji.

Zapleć warkocz

Włosy można również zapleść w warkocz bąbelkowy (zwykły warkocz nie wystarczy). Ten trik sprawdzi się jednak tylko w przypadku osób, które mają długie włosy. Zajmie to trochę czasu, jednak taki warkocz może z łatwością ukryć siwe odrosty i sprawić, że fryzura będzie wyglądać o wiele bardziej atrakcyjnie.

Uzupełnij swój wygląd kilkoma dodatkami

Jeśli warkocze nie wchodzą w grę, a loki po prostu do Ciebie nie pasują, użyj ozdób do włosów! Opaski, spinki, chustki, jedwabne apaszki - istnieje milion sposobów, aby podkreślić swój styl i sprawić, że nikt nie zauważy Twoich siwych włosów u nasady.

Używanie specjalnych środków

Jeśli nie ma czasu na koloryzację, a jest to pilna potrzeba, użyj specjalnego środka. Aktualnie jest duży wybór! Wszystkie te środki oczywiście pomagają ukryć siwe włosy tylko na krótki czas, ale to wystarczy, aby zachować schludny wygląd między kolejnymi wizytami u fryzjera. Możesz ukryć problematyczne miejsca na głowie matowym cieniem do powiek, który pasuje do koloru włosów. Aby uniknąć zabarwienia skóry głowy, najlepiej jest odłożyć aplikator na bok i użyć pędzelka.

Główne zdjęcie: zelv