5 kroków do prawdziwego, żywego i szczęśliwego ja.

Od dzieciństwa uczymy się być księżniczkami lub doskonałymi uczniami, rodzice widzą nas jako inżynierów, nauczycieli, lekarzy, a ta lista jest nieskończona.

Wraz z wiekiem liczba ról w życiu tylko wzrasta i człowiek świadomie lub nieświadomie albo próbuje różnych amploi, a nawet przyzwyczaja się do nich, aby film Maska stał się rzeczywistością.

A głównym zadaniem jest uświadomienie sobie, że maski i wizerunki to dobre rzeczy, ale ważniejsze jest to, co kryje się za całym tym blichtrem.

Jeśli na to spojrzeć, to posiadanie różnych ról w życiu nie jest złe, na przykład: kobieta może być jednocześnie córką, żoną, matką, babcią, siostrą, dziewczyną, koleżanką, przywódcą itp. Ale jak nie zapomnieć o swojej prawdziwej naturze w szybkim rytmie współczesnego świata?

Te 5 kroków pomogą Ci prowadzić bardziej świadome życie i być prawdziwym, żywym i szczęśliwym.

Dobrowolna decyzja wewnętrzna - zgoda

Nic się nie dzieje bez wolnej woli człowieka. Musisz sam zdecydować, że życie, które masz teraz, nie pasuje do ciebie. Szczerze zdecyduj się na zmianę, bez względu na to, ile Cię to kosztuje.

Odcinamy wszystko, co zbędne

Stworzyliśmy własnymi rękami to, co mamy teraz i tylko my mamy prawo to zniszczyć i stworzyć nowe. Ale do tego musisz usunąć wszystko, co zbędne - lęki, fobie, przekonania, negatywne myśli, niską samoocenę, kompleksy.

Sposoby są różne, dla mnie skuteczniejszym sposobem jest łączenie klasycznej psychoterapii z nietradycyjnymi dyscyplinami, takimi jak joga, medytacja, różne praktyki duchowe i kobiece. Da to holistyczne podejście nie tylko do ciała, ale także do duszy i świadomości.

Działamy

To najtrudniejsze, ale pod leżącym kamieniem woda nie płynie, dlatego ważne jest, aby zacząć działać. Przez działanie rozumiem robienie czegoś, czego wcześniej nie robiono.

Na przykład, jeśli czujesz się źle i leżysz na kanapie, ale to nie poprawia ci samopoczucia, musisz wstać i zacząć coś robić - posprzątać, przygotować jedzenie, pouprawiać gimnastykę, iść do parku na spacer - jest wiele opcji , najważniejsze jest działanie.

Regularna praktyka

Regularne działania w końcu prowadzą do rezultatów. Nie ma znaczenia, czy jest to 15-minutowa poranna medytacja, czy pełna dwugodzinna sesja - ważna jest regularność.

Ciesz się chwilą

Cieszymy się i czerpiemy przyjemność ze wszystkiego, co robimy - nawet zmywaniem naczyń - żyjemy tą chwilą. I tak we wszystkim: w komunikacji z ludźmi, w pracy, w domu – pełna obecność w procesie.

Świadomy styl życia pomaga wrócić do prawdziwego, gdzie maski nie są potrzebne, a role społeczne odgrywane są łatwo, świadomie i z serca – z własnych, a nie narzucanych przez społeczeństwo i bliskich pragnień.

Główne zdjęcie: zazerkalye.info