Są to bardzo inteligentne stworzenia, które bardzo szybko orientują się, kiedy w pobliżu nie ma zagrożenia.

Każda osoba, która lubi sadzić owoce i warzywa, zna ten problem - ptaki wydziobują nasiona i niszczą zbiory. Biolog opowiada, jak pozbyć się tego uciążliwego problemu.

Powszechne jest robienie stracha na wróble w ogrodzie. Ale ptaki szybko się do tego przyzwyczajają. Na początku będą ostrożni, potem się przyzwyczają”- mówi biolog.

Aby temu zapobiec, biolog zaleca zastosowanie czegoś mniej stabilnego, co będzie się poruszać i odstraszać latających złodziei. Na przykład zwykła plastikowa torba.

Zaleca się wieszanie worków szeleszczących, które hałasują pod wpływem wiatru. Na sznurku lub gdzieś w pobliżu. Najważniejsze jest to, że raz w tygodniu trzeba wszystko zmienić: przesunąć na drugą stronę, zmienić kształt worków, powiesić inne worki.

Ponieważ ptaki również szybko przyzwyczajają się do worków, ale wystarcza to na około tydzień” - wyjaśnia biolog.

Biolog powiedział, że ptaki są niezwykle inteligentnymi i bystrymi stworzeniami, które szybko orientują się, że strach na wróble nie stanowi dla nich zagrożenia. Dlatego konieczne jest ciągłe zmienianie wyglądu strachów na wróble.

Są bardzo inteligentne, widzą, że nie ma zagrożenia i zaczynają dziobać. Dlatego raz w tygodniu należy zmienić strach na wróble. Przy okazji można powiesić wstążki w jaskrawych kolorach, byle tylko szeleściły, trzepotały i powiewały na wietrze” - podsumowuje biolog.

Główne zdjęcie: gorodovoy