Mam nadzieję, że ta prosta metoda sprawdzi się i pomoże w trudnych domowych obowiązkach! Wyczyść stare, przepalone i po prostu brudne patelnie z tłuszczu i zanieczyszczeń.

Bardzo ważne jest, aby w odpowiednim czasie pozbywać się przypalonego tłuszczu z patelni i innych przyborów kuchennych. Na wszystkich naczyniach kuchennych mogą powstawać zabrudzenia. Ważne jest, aby pozbyć się ich w odpowiednim czasie. Przyczyn takiego stanu rzeczy jest kilka: zanieczyszczenia przypalają się przy każdym użyciu naczynia.

Ale jak wyczyścić patelnię, jeśli warstwa jest dość gruba? Polecam również zastosowanie poniższej metody do czyszczenia różnego rodzaju naczyń, takich jak patelnie, garnki i pozostałe naczynia. Zrobiłam to w 10 minut.

Potrzebujemy tylko czterech zwykłych i niedrogich składników: wody, sody oczyszczonej, szarego mydła i kwasku cytrynowego. Przy okazji ta metoda wyczyści też zanieczyszczenia ze sztućców.

Jak stosować:

Do 2 litrów ciepłej wody dodaj 3 łyżki sody oczyszczonej, taką samą ilość mydła i 1 łyżkę kwasku cytrynowego. Szare mydło wystarczy zetrzeć na tarce. Następnie do powstałej masy włóż garnek, umieść go na małym ogniu i zaczekaj aż woda się zagotuje - wystarczy 10 minut. Następnie bez dodatkowego wysiłku można usunąć uporczywy brud i tłuszcz.

Sposób 2.

Jak wyczyścić patelnię za pomocą octu i sody oczyszczonej, nie doprowadzając do wrzenia

Sodę oczyszczoną należy wysypać na zabrudzone miejsce. Zalej sodę oczyszczoną 9% octem i pozwól, aby powstała swego rodzaju piana, zostaw na 30-60 minut. Umyj patelnię jak zwykle za pomocą twardej gąbki.

Główne zdjęcie: vkus-expert