„Jeśli pojawia się to w twoim sercu, nie ma znaczenia, ile wysiłku wymaga”.

Wybitna włoska aktorka, uznana w latach 60-tych za najpiękniejszą kobietę na świecie, jest tak niesamowita, że stanowi niewątpliwe ucieleśnienie powiedzenia: „człowiek utalentowany jest utalentowany we wszystkim”. Natura nie poskąpiła jej talentów: oprócz urody została obdarzona talentem aktorskim i artystycznym.

Jako młoda dziewczyna ukończyła Akademię Sztuki w Rzymie i od najmłodszych lat marzyła, by zostać malarką lub rzeźbiarką. Tuż po wojnie Gina zarabiała na ulicy rysując karykatury. Ale potem los zaprowadził ją do sztuki aktorskiej i ponad dwie dekady poświęciła temu. Po zakończeniu kariery filmowej Gina zajęła się rzeźbą, gdzie odnalazła swoje powołanie. Wyznała w jednym z wywiadów, że nigdy nie bawiła się tak dobrze podczas grania w filmach, jak przy rzeźbieniu.

„Kino jest sztuką, która zależy od scenarzysty, od reżysera, ale w rzeźbie jestem tylko ja, moje ręce. I cokolwiek chcę, mogę wyrazić bez pytania kogokolwiek innego”.

Lollobrigida przez lata miała w sobie miłość do rysowania i rzeźbienia i jest bardzo szczęśliwa, że mogła spełnić swoje marzenie.

Kiedy powiedziano jej, że tworzenie rzeźb nie jest zajęciem dla kobiet, po prostu zignorowała to i powiedziała: „Jeśli pojawia się to w twoim sercu, nie ma znaczenia, ile wysiłku wymaga”.

Znawcy sztuki zauważyli, że rzeźby Giny to nie tylko amatorskie szkice, ale prawdziwe dzieła profesjonalnego rzeźbiarza. Jej prace były wystawiane w wielu krajach świata, a autorka otrzymała dziesiątki nagród i tytułów za zasługi dla rozwoju sztuki.

Poświęć chwilę na podziwianie tego piękna.

foto: storyfox

foto: storyfox

foto: storyfox

foto: storyfox

foto: storyfox

foto: storyfox

foto: storyfox

Główne zdjęcie: storyfox