Pewnego dnia rolnik odkrył, że zgubił swój zegarek w stodole z sianem. Zegarek, choć nie przedstawiał żadnej wartości i jego wartość była niewielka, był cenny dla rolnika jako prezent od bliskiej osoby.

Po bezowocnych długich poszukiwaniach, poddał się. Nie miał już siły. Gdy zobaczył bawiących się w pobliżu chłopców, postanowił poprosić ich o pomoc i obiecał nagrodę dla tego, kto znajdzie w sianie jego zegarek.

Gdy chłopcy to usłyszeli, pobiegli do stodoły i przeszukali wszystko od góry do dołu, ale nie mogli znaleźć zegarka. Właśnie wtedy, gdy rolnik chciał już zrezygnować z prób odnalezienia zegarka, podszedł do niego mały chłopiec i poprosił o jeszcze jedną szansę. Rolnik spojrzał na niego i pomyślał, dlaczego nie, zwłaszcza że chłopiec wyglądał na bardzo szczerego. Rolnik pozwolił chłopcu wejść do stodoły.

Jakież było jego zdumienie, gdy po jakimś czasie chłopiec wyszedł ze stodoły z zegarkiem w ręku. Rolnik, niezmiernie szczęśliwy, zapytał z ciekawością, jak udało mu się zrobić to, co nie udało się innym chłopcom. Chłopiec odpowiedział: „Nic nie zrobiłem. Po prostu siedziałem na podłodze i słuchałem. W ciszy usłyszałem ich tykanie, podążyłem za tym dźwięku i znalazłem.”

Morał: spokojny, pogodny umysł może myśleć lepiej niż podekscytowany i pobudzony. Daj swojemu umysłowi kilka minut ciszy dziennie. Dusza zawsze wie, co zrobić, by się uzdrowić.

Główne zdjęcie: fit4brain.com