Jaki jest lepszy sposób na upiększenie ogrodu niż posadzenie kwiatów? Niektóre rośliny pomagają pozbyć się także chwastów - co jest zarówno piękne, jak i pożyteczne! Jedną z takich roślin jest rozchodnik.

Ta roślina może rosnąć w prawie każdej glebie. Na licznych, dużych kwiatostanach powstają urocze, drobne kwiaty, które razem tworzą bujny krzew.

foto: cpykami

Kwitnienie przedłuża się do momentu wystąpienia przymrozków i opadów śniegu. W zależności od odmiany różnią się także kolory tej rośliny. Istnieją białe, różowe, fioletowe, a nawet w czerwonych kolorach.

foto: cpykami

Ta roślina jest bardzo łatwa w rozmnażaniu: wystarczy podzielić ją na sadzonki i ukorzenić w wodzie. Jest to uroczy dodatek do ogrodu, zwłaszcza jeśli zostanie posadzony wzdłuż ścieżek! Najlepiej w słonecznym miejscu: wtedy będzie intensywnie i długo kwitł! Pielęgnacja rośliny jest minimalna: potrzebuje dużo wilgoci w glebie i opadów. Można nawozić połową zalecanej na opakowaniu ilości nawozu do kwiatów. Ale można też nawozić popiołem i dolomitem. Jedyne czego wymaga roślina to trochę pielenia na początku sezonu.

foto: cpykami

Główne zdjęcie: cpykami