Mimo że lato jest już za nami, nigdy nie jest za późno na zrobienie sobie małego wypoczynku i wyruszenie w podróż. Zwłaszcza jeśli pozwalają na to środki finansowe. Miałaś szczęście załapać się na last minut? Gratulacje! Zatem nie należy tracić czasu. Dowiedz się, jak spakować nawet małą walizkę w kilka minut.

Dużo rzeczy, ale tylko jedna mała walizka? Odwieczny problem wszystkich podróżników. I tak oto doświadczeni wymyślili 100 i 1 sposobów, aby zmieścić maksimum w minimum i nie przepłacać za „nadwagę”. Ale opisana poniżej metoda jest dobra nie tylko ze względu na wygodę. To wskazówka, dzięki której w ciągu kilku minut możesz być spakowany i gotowy do wyjścia. Do tego bez pogniecenia ubrań. Spróbujemy?

foto: cooku

Chodzi o to, żeby zrobić jeden duży, ale jednocześnie zwarty „tobołek”, w którym najcięższe ubrania znajdują się na dole, a najlżejsze w środku. Najpierw jednak zbierz wszystkie potrzebne rzeczy w jednym miejscu. Na płaskiej powierzchni połóż najcięższą i największą rzecz, na przykład płaszcz. Będzie to „opakowanie” dla wszystkich pozostałych ubrań.

foto: cooku

Kolejną warstwą są koszule i bluzki. Ułóż je na wierzchu płaszcza lub kurtki w odbiciu lustrzanym (jak na zdjęciu), guzikami do góry.

foto: cooku

Kontynuuj układanie warstw odzieży w ten sam sposób, przy czym każda nowa sztuka jest odbiciem lustrzanym poprzedniej.

foto: cooku

Teraz przyszła kolej na spodnie i jeansy. Powinny być umieszczone poziomo do pozostałych rzeczy.

foto: cooku

Następne są lekkie sukienki, koszulki i t-shirty. Dalej układaj je pionowo, jak koszule, zgodnie z odbiciem lustrzanym.

Dodaj jeansy lub spodnie: poziomo, symetrycznie do pierwszej pary. Można je ułożyć w stosie wszystkie naraz. Ale rozdzielenie ich i włożenie między nie T-shirtów i lekkich sukienek znacznie lepiej uchroni te ostatnie przed zagnieceniami.

foto: cooku

Na wierzchu połóż ostatnią warstwę - bieliznę i skarpetki zawinięte w koszulkę. Najlepiej, aby pod tymi rzeczami znajdowała się również koszulka. Dzięki temu kolejny krok będzie łatwiejszy.

A teraz wystarczy wszystko zebrać!

Składaj każdy element osobno i zawijaj w ten, który leży poniżej (najpierw rękawy, potem reszta). I tak dalej aż do ostatniej warstwy.

foto: cooku

Taki „tobołek” bez problemu zmieści się w walizce. Natomiast, gdy wyciągniesz wszystkie rzeczy, nie będziesz musiała biegać i szukać żelazka.

Koniecznie obejrzyj filmik, żeby o niczym nie zapomnieć.

Source: youtube.com

Główne zdjęcie: cooku