Ręczniki kuchenne, z których korzysta każda gospodyni domowa, nie tylko mają tendencję do bardzo szybkiego brudzenia się, ale także wchłaniają wszelkie zapachy. W efekcie mogą one wyglądać i pachnieć nieatrakcyjnie i nieprzyjemnie. Ale problem jest do rozwiązania: dzięki prostej metodzie można doprowadzić ręczniki do idealnego stanu.

Zatem, co robić? Weź pięciolitrowy garnek lub podobne naczynie, na przykład miskę lub wiadro, które można podgrzewać na płycie kuchennej. Wlej pięć litrów zwykłej wody i doprowadź do wrzenia.

Teraz do gotującej się wody dodaj niezbędne składniki. Pierwszy to proszek do prania, może być dowolny (niekoniecznie dobry i drogi). Będziesz potrzebowała pół kubka. Drugim składnikiem jest wybielacz w proszku. Potrzebne są trzy duże łyżki. Trzecim składnikiem jest olej roślinny. Zwykły rafinowany olej słonecznikowy wystarczy i też należy wziąć trzy duże łyżki.

A teraz najciekawsze. Wszystkie składniki wrzuć do wody, dokładnie wymieszaj. Następnie zanurz w tym roztworze swoje nieprzyjemnie pachnące i bardzo brudne ręczniki. Po ostygnięciu można wyciągnąć ręczniki. Pozostaje tylko je opłukać i wysuszyć. Zobaczysz, że ręczniki będą wyglądały jak nowe.

Jest jeszcze jedna wersja tej metody. To samo, ale składniki są trochę inne: pół kubka proszku do prania, taka sama ilość wybielacza (płyn również może być) lub wybielacza w proszku, łyżka oleju roślinnego i łyżeczka sody oczyszczonej. Składniki należy również rozpuścić we wrzącej wodzie i zanurzyć w niej ręczniki.

Ważne jest, aby zrozumieć, że obie powyższe metody są odpowiednie tylko dla tych tkanin, które mogą wytrzymać wysokie temperatury (90-100 stopni Celsjusza) i nie wymagają wyjątkowo delikatnego prania w temperaturze 30-40 ℃. W przeciwnym razie ręczniki stracą swój kształt i przestaną pięknie wyglądać.

Główne zdjęcie: lemurov.net