Wszyscy kochamy nasze córki, życzymy im szczęścia i nie zdajemy sobie sprawy, że przyszłość naszych dzieci zależy od nas. Jako osoba dorosła córka będzie podświadomie dążyła do odtworzenia wizerunku matki. To, jaką będzie matką i żoną, jak będzie podchodzić do życia, zależy od matki.

Wizerunek matki

Najważniejszą kobietą dla dziecka jest matka. Podświadomość dzieci zawsze dąży do wizerunku matki, wszystkich podstaw życia uczą się poprzez postrzeganie przez matkę: stosunku do siebie, płci przeciwnej, kariery. Jedni mają w życiu szczęście, a kobiecość, pewność siebie i optymizm dziedziczą po matce, inni muszą się pozbywając się lęku i niepewności, pesymizmu i chamstwa.

Aby zrozumieć, jak twój wizerunek wpłynie na twoją córkę, poznajmy, jakie są typy matek.

Dysfunkcyjne typy matek

Zbyt opiekuńcza matka. Taka kobieta jest całkowicie zanurzona w swoich dzieciach, stale kontroluje dziecko. Jest niespokojna, stara się przewidywać pragnienia dzieci i otacza je nadmierną opieką. Taka matka życzy tylko co dobre, ale męczy wszystkich.

Dziewczynka wyrasta na infantylną, kapryśną i nieodpowiedzialną osobę. Denerwuje ją własna matka, ale nie potrafi się bez niej obejść. Jest nieszczęśliwa, niesamodzielna i pozbawiona wsparcia.

Matka „caryca”. To jest arogancka kobieta. Carycy pragną adoracji, są zakochane w sobie i zazdrosne nawet o swoje dzieci. Z reguły dzieci dorastają same, bez miłości.

Dziewczynki dorastają niezdolne do bycia opiekuńczymi i pełnymi uczuć. Często wybierają ścieżkę kariery, ale przez swoje nadmierne ego nie odnoszą sukcesu.

Wieczne dziecko. Ta infantylna kobieta nigdy nie stanie się dojrzałą osobą. Czuje się osobą młodą i wykazuje odpowiednie cechy: urażona, kapryśna, nadmiernie emocjonalna. Ma pretensje do swoich dzieci o nieposłuszeństwo, do męża o brak zainteresowania, do rodziców o to, że wymagają od niej zbyt wiele. Nie jest gotowa do wzięcia odpowiedzialności i cierpi z powodu każdego naruszenia jej zasad.

Dziewczynki z takich rodzin dorastają nie wiedząc czego chcą od życia. Szukają ideałów, czekają na działania innych ludzi, mają trudności w związkach. Czują, że nie mają szczęścia w życiu i są nieszczęśliwe.

We wszystkim ma rację. Kobieta, która uważa, że tylko jej własne zdanie jest słuszne. Wychowanie dzieci odbywa się poprzez stosowanie zakazów i nakazów. Częściej w takiej rodzinie nie ma męskiego sposobu wychowania. Matka nieustannie wypowiada się negatywnie o mężczyznach i w ten sposób nastawia córkę przeciwko płci przeciwnej.

Dziewczynki wyrastają na dwa typy:

- Mające kompleksy i nastawione pesymistycznie;

- Chamskie i nieugięte.

Taka dziewczyna nie ma scenariusza na udane życie rodzinne. Małżeństwo jest postrzegane jako sposób wyprowadzenia się z rodziny.

Kukułka. Dziecko pojawia się przez przypadek, a matka podświadomie myśli, że to dziecko jest winne jej własnym problemom. Dziecko zazwyczaj wychowuje się z babcią, ponieważ matka ma inne związki lub karierę.

Dziewczynki dorastają z brakiem miłości ze strony matki, co wpływa na ich relacje z płcią przeciwną. Jest niepewna siebie, gdyż ma tendencję do obwiniania siebie za to, że matka jej nie kocha.

Zwariowana matka. Ta kobieta jest pełna sprzeczności: w jednej chwili przytula i całuje swój „skarb”, za chwilę krzyczy „debilka”. Działa na zasadzie intuicji, opierając się na swoim doświadczeniu rodzicielskim.

Dziewczynki wyrastają niezrównoważone, często z problemami psychicznymi, bez zasad i sprecyzowanych celów w życiu. Nie są zdolne do budowania harmonijnych relacji w przyszłości i ciągle czekają na kłopoty ze strony całego świata.

Matka jako przyjaciółka. Jeśli kobieta jest szczęśliwa, samodzielna i ma odpowiednie zasady życiowe, to taki wizerunek jest idealny. Matka i córka rozwiązują wszystko razem, ciesząc się wzajemnie ze swoich sukcesów. Ale jeśli kobieta jest aspołeczna i ma skłonności do zachowań dewiacyjnych, to jest to niebezpieczne.

Dziewczynki powtórzą los swojej matki. Warto więc zastanowić się, czy jest to konieczne. Może lepiej pozostać matką, a nie przyjaciółką.

Szczęśliwa matka

Niezależnie od tego, jaki jest los kobiety, może nie wszystko układa się bezproblemowo, ale mamy przed sobą szczęśliwą mamę. Ta kobieta doskonale zdała sobie sprawę z tego, co jest w życiu najważniejsze - bycie matką. Nie narzeka na swój los, jest gospodynią domową, matką i żoną. Nie obciążają jej obowiązki domowe, a ona sama dąży do rozwiązywania problemów. Jednocześnie nie zapomina, że jest kobietą, dba o siebie i stara się być w formie i modna. Dla córki jest przykładem, przyjaciółką. Krótko mówiąc, jest szczęśliwą matką. Szczęśliwa kobieta ma szczęśliwą córkę.

Każdy człowiek zachowuje wizerunek matki przez całe swoje życie. Pozbycie się wizerunku matki jest niemożliwe, ale można spróbować przeanalizować swoje „macierzyńskie dziedzictwo” i zrobić wszystko, aby nie przekazać złych rzeczy własnej córce.

Główne zdjęcie: esotericblog