Rozpoczęcie kariery modelki w wieku 68 lat? A dlaczego nie, skoro życie daje tak ciekawe możliwości. Rosa Saito to jedna z niewielu kobiet, która nie bała się iść wbrew ustalonym standardom. Odważnej kobiecie udało się zostać odnoszącą sukcesy modelką w wieku uważanym za nieodpowiedni nie tylko dla modelingu, ale i dla wielu innych. Niesamowita historia Rosy Saito, która zachęca wszystkich do podążania za swoimi marzeniami, niezależnie od wieku, i ubierania się w to, co im się podoba, nie zważając na opinie innych, jest naprawdę inspirująca.

foto: cpykami

foto: cpykami

Prawdziwe imię odnoszącej sukcesy modelki to Setsuko Saito. Kobieta wzięła pseudonim Rosa, gdy zaczęła zajmować się modelingiem. W młodym wieku nie rozważała kariery modelki, bliska była jej sztuka: dużo rysowała, śpiewała, tworzyła muzykę, pisała.

Gdy Rosa miała 22 lata, rozpoczął się dość trudny etap w jej życiu. Matka dziewczyny zachorowała, a Rosa musiała zacząć się nią opiekować. W 2000 roku zmarł mąż Rosy, pozostawiając ją samą z trójką dzieci. W tych trudnych czasach sztuka i zamiłowanie do ogrodnictwa pomogły utalentowanej kobiecie uniknąć depresji. „Ważne jest, aby szukać i odnaleźć siebie. Naprawdę odpoczywam, gdy dbam o swoje rośliny. Nawet z nimi rozmawiam i dzięki temu czuję się lepiej” - mówi Rosa.

foto: cpykami

foto: cpykami

Przez wiele lat Rosa prowadziła zwyczajne życie samotnej matki trójki dzieci. Jednak jej życie nagle się zmieniło. Gdy skończyła 68 lat, zgłosiła się do niej agencja modelek z prośbą o udział w ciekawym projekcie. Przez rok odrzucała ofertę, ale w końcu postanowiła zaryzykować i spróbować czegoś nowego.

foto: cpykami

Rosa przyznaje, że sekretem jej urody jest to, że nigdy nie brała żadnych leków i stosowała tylko naturalne środki: aloes, olej kokosowy, oliwę z oliwek. Rosa ma 168 cm wzrostu, bardzo gęste i długie włosy oraz niesamowite piękne rysy twarzy. Modelka mówi, że ważny jest dla niej przede wszystkim jej stan wewnętrzny: „Dla mnie ważne jest wewnętrzne piękno, które tworzy się poprzez dbanie o swój stan wewnętrzny. Aby być pięknym zewnętrznie, trzeba pracować nad swoimi myślami”.

foto: cpykami

foto: cpykami

Rosa nie waha się powiedzieć, że czuje się piękna. Nie lubi używać słowa „starzenie się”, modelka zastępuje je „stawanie się mądrzejszą”. „Gdybym miała określić wiek mojej duszy, powiedziałabym 22 lata” - mówi Rosa.

foto: cpykami

foto: cpykami

Dzięki odważnym kobietom, takim jak Rosa, branża kosmetyczna robi ogromne postępy w swoim rozwoju. I choć kiedyś nie można było zobaczyć w magazynach modowych kobiet po 40 roku życia, dziś wszystko się zmienia. Nawet po 70-tce można znaleźć się na okładce magazynu o modzie.

foto: cpykami

Dziś Rosa Saito ma 71 lat i świetnie radzi sobie jako modelka, pozując dla marek modowych i biorąc udział w Fashion Weeks. Historia Rosy po raz kolejny udowadnia, że nigdy nie jest za późno, by zacząć robić coś nowego, jeśli naprawdę się tego chce.

foto: cpykami

foto: cpykami

foto: cpykami

Główne zdjęcie: cpykami