Każda kobieta chciałaby mieć długie, mocne paznokcie. Na tych paznokciach każdy manicure będzie wyglądał oszałamiająco. Co zrobić, jeśli Twoje paznokcie stały się kruche i łamliwe?

Bardzo często jest to spowodowane niedoborem witamin i mikroelementów, które można uzupełnić zbilansowaną dietą.

Aby doprowadzić do szybkiego wzrostu paznokci w domu, przestrzegaj kilku podstawowych zasad:

Użyj czosnku.

Jakkolwiek dziwnie to brzmi, spróbuj wcierać czosnek w swoje paznokcie. Ta metoda jest podobno bardzo skuteczna.

Weź ząbek czosnku, pokrój go na pół i wcieraj każdą połówkę w paznokcie. Pozostaw sok z czosnku na 30 minut, a następnie umyj ręce. Nieprzyjemny zapach usuń za pomocą kawałka cytryny.

Inną opcją jest przeciśnięcie czosnku przez praskę, umieszczenie go na kawałkach gazy, owinięcie wokół opuszków palców i trzymanie przez 30 minut.

Nie zapominaj o witaminie E.

Ma właściwości ochronne, odżywcze i regenerujące, sprawia, że nie tylko paznokcie, ale także skóra i włosy są lśniące i piękne.

Przygotuj mieszankę olejków: wymieszaj w równych proporcjach olej migdałowy i oliwę z oliwek, dodaj kilka kropel witaminy E (dostępna w kapsułkach). Dobrze wymieszaj, podgrzej mieszankę na małym ogniu, rozprowadź na skórkach i paznokciach. Pozostaw na całą noc.

Używaj tego sposobu przez co najmniej 10 dni, dzięki czemu uzyskasz piękne paznokcie swoich marzeń.

Kuracje wykonywaj na noc.

Nocna pora jest idealna na kurację paznokci. Przed snem nałóż na paznokcie następującą mieszankę: kilka kropli witaminy E, trochę oleju migdałowego i rycynowego. Warto założyć na dłonie specjalne rękawiczki, które wspomogą proces regeneracji.

Zaleca się przeprowadzanie tej kuracji przez 7 dni. Tylko wtedy uzyskasz widoczne efekty. Ta metoda stosowania witaminy E daje znacznie szybsze efekty.

Koniecznie skorzystaj z tych wskazówek, jeśli zależy Ci na pięknie Twoich dłoni.

Główne zdjęcie: kakao.im