Najwyższa kobieta na świecie po raz pierwszy poleciała samolotem. Personel musiał wymienić kilka foteli na odpowiednio przystosowane łóżko.

Rumeysa Gelgi, kobieta ze Stambułu, która po raz pierwszy leciała samolotem, w drodze do San Francisco odbyła 13-godzinną podróż w pozycji poziomej.

foto: lemurov.net

O tym opowiedziała Gelgi na swoim Instagramie. 215,16 cm to wzrost kobiety wpisanej do Księgi Rekordów Guinnessa, 25-letniej Rumeysy Gelgi z Turcji. Zespół Weavera to rzadkie zaburzenie genetyczne, które dotyczy kobiet. Zespół ten powoduje zbyt szybki wzrost kości, co skutkuje nienaturalnie wysokim wzrostem.

Gelgi nigdy wcześniej nie podróżowała samolotem, gdyż jej wzrost nie pozwalał na to nawet w młodym wieku.

Aby zorganizować kobiecie pierwszy lot za granicę, tureckie linie lotnicze przystosowały swój samolot specjalnie dla Rumeysy, zastępując sześć miejsc pasażerskich w kabinie specjalnym łóżkiem.

foto: lemurov.net

Po przylocie do San Francisco, Rumeysa zamieściła na swoim profilu na Instagramie post, w którym dziękuje linii lotniczej za komfortowe warunki i mówi, że ten lot był jej pierwszym, ale w żadnym wypadku nie ostatnim.

Kobieta pozostanie w Stanach Zjednoczonych przez co najmniej 6 miesięcy, aby kontynuować swoją karierę w zakresie wsparcia technologicznego i dalszej współpracy z Księgą Rekordów Guinnessa.

Główne zdjęcie: lemurov.net