Zwierzęta są bardzo opiekuńcze wobec swoich maluchów i starają się je chronić przed wszelkimi niebezpieczeństwami. Zwierzęta potrafią robić niesamowite rzeczy, aby pomóc i uratować swoje dzieci. Sunia o imieniu Snowbelle jest jedną z tych, która zaryzykowała własne życie dla dobra swoich maluchów. Na zewnątrz panował mróz, ale ona nie poszła szukać ciepła - została ze swoimi młodymi i ogrzewała je swoim ciałem, mimo że sama cierpiała z powodu mrozu.

Ta sunia wraz ze swoimi młodymi została znaleziona na ulicy w Minnesocie. Zimy w tym stanie są bardzo surowe, jednak sunia i jej sześć szczeniąt znalazły się na ulicy. Kiedy ludzie znaleźli tę rodzinę, natychmiast zabrali zwierzęta do pobliskiego schroniska.

Weterynarz zbadał szczenięta i stwierdził, że mają one około trzech tygodni, cały czas mieszkały na ulicy, pomimo tego, że była zima. Snowbelle prawdopodobnie zaczęła rodzić podczas śnieżycy, więc nie mogła nigdzie przenieść maluchów, ale też nie chciała ich porzucić.

Badanie matki wykazało, że życie na mrozie i głód pozbawiły ją mleka, ale kiedy Snowbelle ogrzała się i zjadła, była gotowa ponownie nakarmić swoje dzieci.

Snowbelle jest uważana w schronisku za prawdziwą bohaterkę, ponieważ sama nie schowała się przed zimnem, ale zaopiekowała się swoimi młodymi. Gdy szczenięta podrosły, pracownicy schroniska znaleźli dla każdego z nich nowe domy i kochających właścicieli.

Główne zdjęcie: psikhe