Oto 5 starszych pań, które nie boją się rozpocząć nowego życia w wieku 70 lat

Baddie Winkle, lat 86, reklamuje stroje kąpielowe

Sylwetka plażowa? Nie, nie słyszałam. Baddie ma się dobrze z jej ciałem, a DimePiece L.A. też – marka wybrała babcię… eee, powiedzmy, twarzą swojej nowej kolekcji strojów kąpielowych. Podczas gdy jej rówieśnicy grają w bingo i narzekają na upadek moralności, Baddie tańczy twerk i pozuje w szlafroku przy basenie, a w opisie konta na Instagramie bezczelnie stwierdza: „Uwodzę waszych mężczyzn od 1928 roku! ”.

foto: misstits.co

Ruth Flowers do 75 roku życia DJ-owała

Kiedy Ruth miała 68 lat, jej wnuk zaprosił ją na przyjęcie urodzinowe do nocnego klubu, ale bramkarz przy wejściu odmówił - już za późno na kręcenie się po klubach. Ruth powiedziała chamowi, że po pierwsze pójdzie do klubu, a po drugie nie tylko potrafi tańczyć - nawet może zostać DJ-em. I nie skłamała. Przez dwa lata nauczyła się miksować utwory i rozumieć techno, a trzeciego zaczęła grać w klubach. Do zeszłego roku Ruth latała między Tokio, Ibizą, Londynem i Nowym Jorkiem, a promotorzy ustawiali się w kolejce i błagali Flowers, aby zagrała co najmniej godzinny set w ich miejscu. Potem zmarła. Ale do cholery, miała wspaniałe życie!

foto: misstits.co

Carmen Dell'Orefice, lat 84, pozuje do okładek

Modelce Carmen Dell'Orefice z okładkami generalnie się skłąda. Po raz pierwszy pojawiła się na okładce w 1946 roku, występując w Vogue, a ostatni magazyn z jej twarzą na okładce ukazał się w zeszłym roku. Elegancka starsza kobieta chodzi na wybiegu i wystąpiła w kampanii reklamowej dla Missoni. „Chociaż nie pretenduję do życia wiecznego, chcę przeżyć swoje życie w szczęściu i spotkać śmierć w butach na wysokim obcasie!” mówi modelka.

foto: misstits.co

Willie Murphy, 78 lat, podnosi 100 kg

Za każdym razem, gdy rozleniwisz się przed pójściem na siłownię, pomyśl o Willie, która 4 lata temu przyszła n asiłownię, żeby trochę poćwiczyć, i po prostu się uzależniła. Teraz babcia ma tricepsy jak spadochroniarz, z łatwością podnosi 100 kg sztangę i robi pompki z podłogi 25 razy, a Światowa Federacja Trójboju Siłowego przyznała jej tytuł „Najlepszego trójboisty siłowego 2014 roku”.

foto: misstits.co

Beth Kalman, lat 83, staje dhanurasanę

Beth interesowała się asanami jeszcze zanim to było modne. Uczy jogi od 40 lat. Codzienne czynności uczyniły ją elastyczną, jak przewód ładowarki do iPhone'a. Kalman wciąż goni za studentami, pisze książki o korzyściach płynących z jogi i, co szczególnie miłe, nie popada w herezję new age: żadnych bluz z ekologicznej konopi, tylko szlachetne perły i designerskie spodnie dresowe, tylko hardcore.

I inne towarzyszki

90-letnia Edna Shepard uczęszcza na wszystkie zajęcia w Broadmeadows Leisure Centre w jej rodzinnym Melbourne: taniec, aerobik, tai chi, trójbój siłowy - lista jest długa. A kiedy klub zostaje zamknięty, wychodzi na zewnątrz i biegnie maraton.

foto: misstits.co

Mimi Rosenthal zrobiła sobie pierwszy tatuaż w wieku 99 lat. Po motylu na jej lewej dłoni pojawił się kwiat na prawej, a teraz Mimi wymyśla szkic trzeciego tatuażu.

foto: misstits.co

W wieku 93 lat Pat Oakes skoczyła ze spadochronem z wysokości 3 kilometrów, zabierając tym samym tytuł „Najstarszego skoczka spadochronowego” swojej poprzedniczce, 60-letniej kobiecie.

foto: misstits.co

Jacqueline Murdoch rozpoczęła karierę modelki w wieku 80 lat, kiedy została zaproszona prosto z ulicy, by zareklamować nową kolekcję Lanvin.

foto: misstits.co

75-letnia Jean Woods, ubrana w martensy i podarte dżinsy, pojawiła się w siedzibie Gap i poprosiła o posadę konsultanta ds. mody. I co myślisz? Wzięli, oczywiście. Nadal pracuje.

foto: misstits.co

Główne zdjęcie: misstits.co