Miłość to piękne uczucie, które pozwala człowiekowi rozkwitnąć. Miłość również może być niebezpieczna, zwłaszcza jeśli jest nieodwzajemniona i sprawia, że ​​​​człowiek nie jest wolny, ale zależny. Takie relacje mogą zniszczyć twoje biopole i przeznaczenie.

Toksyczne relacje niszczą nas od środka. Prawdziwa miłość daje tylko pozytywy, a ludzie w zdrowych związkach są zawsze gotowi na kompromis. W przypadku uzależnienia od miłości wszystko dzieje się dokładnie na odwrót.

Oznaki uzależnienia od miłości

Głównym problemem każdego uzależnienia jest to, że osoba po prostu je nie zauważa. Jeśli powiesz hazardziście, że jest uzależniony, odpowie, że się mylisz. Jeśli powiesz osobie uzależnionej od miłości, że ma obsesję na punkcie innej osoby, z pewnością powie ci, że tak nie jest.

Problem z uzależnieniem od miłości polega na tym, że staje się to widoczne dopiero wtedy, gdy miłość staje się nieodwzajemniona. Jeśli ukochana osoba zacznie oddalać się od osoby uzależnionej, jej życie się załamuje, a na psychikę wywierana jest ogromna presja. Oto główne oznaki, że dana osoba cierpi na uzależnienie od miłości:

  • nastrój osoby zależy całkowicie od nastroju jego partnera;

  • zakochanie się w żonatych mężczyznach lub zamężnych kobietach;

  • uzależnienie poczucia własnej wartości od opinii partnera;

  • pragnienie posiadania osoby i bardzo silna zazdrość;

  • dewaluacja ich interesów;

  • strach przed stratą;

  • manipulacje zarówno przez ofiarę, jak i jej partnera.

Spróbuj przeanalizować siebie. Jeśli masz co najmniej dwa lub trzy oznaki, możesz być pewien, że również jesteś uzależniony.

Jakie jest niebezpieczeństwo uzależnienia od miłości

Osoba traci siły. Osoba wolna i osoba zależna to dwie zupełnie różne i przeciwstawne osobowości. Wolny człowiek ma ogień w oczach, chęć życia i rozwoju, robienia interesów i hobby. Ten, kto jest zależny, jest pozbawiony tego wewnętrznego ognia. Taka osoba jest pozbawiona energii, ponieważ całą uwagę i siły poświęca na utrzymanie kontroli nad drugą osobą jako całością.

Czakry zamknięte. Uzależnienie od miłości całkowicie wyczerpuje człowieka, ponieważ czakry po prostu nie działają tak, jak powinny. Wynika to głównie z ograniczonego myślenia.

Pojawiają się problemy zdrowotne. Problemy energetyczne prowadzą do dolegliwości psychicznych i emocjonalnych, depresji, niepokoju, stanu obsesyjnego. One już z kolei powodują spadek odporności i prowokują pojawienie się ciężkich dolegliwości.

Taka osoba jest pozbawiona siły woli, a jej osobowość zostaje wymazana. Przestaje być sobą i staje się „pusta”, bo nie ma dla niego celów, zadań, chęci rozwoju.

Osoba uzależniona od miłości oddala się od przyjaciół, krewnych. Stopniowo staje się samotna, ponieważ nie otrzymuje odpowiedniego poziomu uwagi od ukochanej osoby, ale nie zwraca uwagi na otaczających ją ludzi.

Jak pozbyć się uzależnienia od miłości

Powody, dla których dana osoba nie wie, jak normalnie kochać, to psychotrauma z dzieciństwa, niska samoocena. Dlatego ważne jest, aby wykonać następujące czynności:

walczyć z kompleksami. Jeśli cierpisz na uzależnienie od miłości, komunikuj się częściej z miłymi ludźmi, którzy cię nie krytykują, ale komplementują. Jeśli twoi bliscy lub przyjaciel cierpią na uzależnienie, staraj się mówić tej osobie miłe rzeczy i w żadnym wypadku nie krytykuj jej za wygląd, zachowanie lub obawy.

postaraj się jak najbardziej oddalić od myśli o miłości. Możesz, a nawet musisz skupić się na pracy, biznesie, rozrywce. Kiedy myśli o osobie zaczną odchodzić, nie możesz rozpocząć nowego związku. Musisz dać sobie szansę na wyzdrowienie i przerwę od destrukcyjnej miłości.

zacznij dbać o swoje zdrowie i energię. Ważne jest, aby zwiększyć poziom hormonu szczęścia, więc musisz uprawiać sport, dobrze się odżywiać, przestrzegać reżimu, wzmacniać biopole.

dziel się emocjami z bliskimi. Ważne jest, aby opowiadać krewnym i przyjaciołom o swoich doświadczeniach i lękach, uczuciach i myślach. Nie możesz trzymać tego wszystkiego w sobie.

Uzależnienie od miłości to duży problem, który jest wspólny dla wielu ludzi, ale w różnym stopniu. W żadnym wypadku nie lekceważ swojego pragnienia bycia blisko tych, którzy nie są tobą zainteresowani.

Główne zdjęcie: esotericblog