Wszystko zależy od tego, czy rozsada jest zdrowa. Równie ważne jest dostarczenie roślinom wszystkich mikroelementów, których potrzebują do prawidłowego rozwoju. Dzięki zastąpieniu zbyt drogich i wcale niemających nic wspólnego z nieszkodliwością nawozów wieloskładnikowych, środkami, które są bardzo tanie, można osiągnąć niesamowite rezultaty. Zbiory pomidorów, ogórków, papryki i innych upraw warzywnych będą wspaniałe. Co więcej, rośliny wytworzą większą liczbę pąków, warzywa będą większe i odporne na różne choroby.

Suszone drożdże to doskonały nawóz, który jest do tego bardzo tani. Należy jednak pamiętać, że nie powinny być stosowane częściej niż raz na 2 tygodnie. Przerwa między kolejnymi dawkami drożdży może być wydłużona do 1 miesiąca, stosując w międzyczasie inny nawóz. W celu przygotowania nawozu należy rozcieńczyć suszone drożdże w wodzie i dodać odrobinę cukru.

foto: cpykami

Należy użyć 10 g drożdży na 10 litrów wody, dokładnie mieszając, by drożdże całkowicie się rozpuściły. Podlej każdą roślinę, uważając, by płyn nie trafił na liście. W ten sposób można nawozić nie tylko ogórki, pomidory i inne uprawy warzywne, ale także kwiaty.

foto: cpykami

Dla pomidorów i papryki brak wapnia może stanowić poważne zagrożenie. W przypadku niedoboru wapnia zbiory będą raczej kiepskie. Co więcej, brak tego składnika może powodować gnicie.

foto: cpykami

W uniknięciu problemów pomoże zwykła skorupka jajka. Wystarczy rozdrobnić, najlepiej za pomocą blendera, a następnie dodać do gleby. Wapń zawarty w skorupkach jaj łatwo się przyswaja. Podczas nawadniania skorupki będą stopniowo „przekazywać” składniki odżywcze do warzyw.

foto: cpykami

Jest to bardzo proste, bezpieczne i tanie. Spróbuj, a na pewno będziesz zadowolony z uzyskanego efektu.

Główne zdjęcie: cpykami