1. Gdy pojawią się pierwsze 3-4 liście, zrób następującą mieszankę:

Do wiadra z wodą dodaj 30 kropli jodyny, 20 gramów szarego mydła i 1 litr mleka. Powstały środek można stosować co 10 dni, opryskując ogórki.

2. Namocz zwykłą bułkę w wiadrze wody - zrób to wieczorem. Rano wymieszaj, dodaj niedużą buteleczkę jodyny i rozcieńcz 1 litrem wody. Można opryskać ogórki. Pozostały środek można przechowywać w chłodnym miejscu. Używaj tego środka co 2 tygodnie, dzięki czemu ogórki będą zielone aż do jesieni.

3. W wiadrze z wodą rozcieńcz 2 litry serwatki i 150 g cukru. Spryskaj, a następnie podlej ogórki. Po zastosowaniu tego środka ogórki i papryka ponownie będą owocować.

4. 700 g łupin cebuli wsyp do 10 litrowego wiadra z wodą i doprowadź do wrzenia, następnie odstaw, przykryj i zaparzaj przez 12 - 14 godzin. Następnie należy odcedzić i wycisnąć łupiny. Dodaj wodę: 4 litry wody na 1 litr naparu. Obficie spryskaj ogórki, a także glebę.

5. Spryskaj, a następnie podlej ogórki serwatką: 1 litr serwatki na 5 litrów wody.

6. Dostosuj częstotliwość podlewania: ogórki mogą nie otrzymywać wystarczającej ilości wody lub woda do podlewania jest zbyt zimna.

Główne zdjęcie: google.com