Jakich tylko środków nie używamy w ogrodzie, aby uzyskać przyzwoite zbiory. Każdy wie o niektórych środkach, a niektóre powodują szczere zdziwienie. Dziś porozmawiamy o jednym z niezwykłych leków. Zielonka lub diamentowa zieleń jest dobra do żniwa oraz od chorób ogórków. Okazuje się, że zielonka jest po prostu niezbędna dla tych roślin.

Roztwór zielonki zawiera wiele użytecznych substancji, z których najważniejszą jest miedź. A z brakiem miedzi, ogórki dość mocno cierpią.

System korzeniowy staje się zbyt słaby.

Rośliny słabo się rozwijają, a czasem przestają rosnąć.

Wierzchołki biczów więdną i umierają.

Zmienia się nie tylko kolor liści, ale nawet ich kształt.

Roztwór stosuje się w różnych wariantach: jako środek antyseptyczny dla gleby, jako nawożenie i do zwalczania chorób. Nawożenie zielenią odbywa się kilka razy w sezonie i może być zarówno dolistne, jak i korzeniowe.

Przy zgniliźnie korzeni przygotowujemy roztwór w taki sposób: na każdy litr wody — jedna kropla zielonki. Zabiegi obrabiamy co tydzień, dopóki nie znikną oznaki choroby.

Od Phytophthory robimy roztwór nieco grubszy: na 10 litrów wody-40 kropli zieleni. Obrabiamy rośliny 2-3 razy, w odstępie tygodnia.

Przydaje się diamentowa zieleń i jako profilaktyka. Roztworem w stosunku 1 ml na litr wody, obrabiamy nie tylko liście, ale także ziemi pod ogórkami.

Istnieje inny sposób zwalczania chorób za pomocą zielonki. Jest nieco bardziej skomplikowany, ale bardziej skuteczny. Hodujemy diamentową zieleń z wodą, w stosunku 1 do 2. Tą mieszaniną musimy nasmarować wszystkie pnie, zaczynając od ziemi, około metra. Ten sposób bardzo dobrze zabija wszelkie choroby grzybicze. Zabija na biczach, które rosną pionowo i mają dużą długość.

Zielonka może być mieszana tylko w zimnej wodzie. Ściśle przestrzegaj wszystkich proporcji, aby nie zaszkodzić roślinom.

Leczenie dolistne przyspiesza proces wzrostu, zwiększa zalążki i ich rozwój. Nasyca liście chlorofilem, od którego zależy cała żywotność rośliny.

Zielonka jest to dość bezpieczny sposób, aby pomóc roślinie nie tylko pokonać chorobę, ale także zapobiec wystąpieniu choroby. Dla ludzi takie obrobienia są całkowicie bezpieczne, w żaden sposób nie wpływają na smak owoców ani ich ekologiczną czystość. Zaleca się przeprowadzenie ostatniego obrobienia nie później niż 5 dni przed zbiorem.

Główne zdjęcie: planktons.ru