Piosenka „Hallelujah” – to pop-folkowa ballada, brzmiąca jako zwrot biblijny, celem którego jest wychwalanie Boga. Autorem „Hallelujah” jest kanadyjski piosenkarz i autor tekstów Leonard Cohen. Ten singiel został nagrany w czerwcu 1984 roku, a wydany na albumie „Various Positions” w grudniu 1984 roku. Piosenka wychwalająca Boga nie miała łatwego początku. Zdobyła popularność dopiero później: gdy amerykański piosenkarz, gitarzysta i autor tekstów Jeff Buckley wydał ją na swoim albumie „Grace” w 1994 roku. Na dzień dziesiejszy jest to jedną z najpopularniejszych utworów wszechczasów, a dowodem jej popularności jest około 240 coverów tej piosenki.

Przez lata wielu ta jedna z najpiękniejszych piosenek została objęta przez wiele artystów. „Hallelujah” jest idealnym połączeniem ballady rockowej z muzyką gospel. Nowe aranżacje oraz własne interpretacje istniejącej już piosenki stworzyli Bon Jovi, Pentatonix, a także Susan Boyle. Singiel „Hallelujah” to najczęściej wykonywany utwór Leonarda Cohena przez innych muzyków oraz producentów muzycznych.

Tym razem 13-letni chłopak na imię Riccardo, który zdecydował się na wzięcie udziału w brytyjskim talent show „The Voice Kids” swoim wystąpieniem zachwycił nie tylko jury, ale także całe audytorium oraz widzów telewizyjnych. W momencie, gdy nastolatek pojawił się na scenie to wyglądał dość nieśmiało. Na pierwszy rzut oka wydawało się, że ten skromny uczestnik nie zaprezentuje czegoś wyjątkowego czy zadziwiającego. Jednak chłopak okazał się prawdziwą perełką, jeżeli chodzi o wykonanie piosenki „Hallelujah”. Ten utalentowany nastolatek użyczył swojego głosu tej słynnej melodii, a jury i publiczność byli pod wielkim wrażeniem. Chyba wszyscy dostali dreszcze pod czas słuchania tego słynnego wykonania piosenki Leonarda Cohena. Jeden po drugim odwracali się, by zobaczyć twarz tego chłopaka, który zachwycił ich swoim pięknym głosem, a także liryczną duszą.

Riccardo spojrzał na wszystkich, którzy oceniali uczestników, a zatem powiedział, że wcale nie spodziewał się, że ktoś z jurorów się do niego odwróci. A kiedy zobaczył, że wszyscy to zrobili, to po prostu stracił dar mowy. Był bowiem tak zaskoczony, a jednocześnie szczęśliwy. I rzeczywiście, piosenka „Hallelujah” wcale nie jest łatwa do śpiewania, ale Riccardo z łatwością sobie z nią poradził. Ten nastolatek choć ma dopiero 13 lat, a jednak ma dopracowany i dojrzały głos, który oczarowuje wszystkich. Jurorzy także zauważyli, ze jego głos nabiera dynamiki, a sam Riccardo ma duży potencjał rozwoju w dziedzinie muzycznej.

Riccardo uwielbiał występować na scenie od najmłodszych lat. Będąc w szkole podstawowej śpiewał w chórze. Wtedy zrozumiał, że w przyszłości chcę związać swoje życie z tym, co kocha, czyli muzyką. Biorąc udział w talent show „The Voice Kids” pojął, że realizacją jego powołania w życiu jest śpiewanie dla innych.

Teraz Riccardo musi dokonać wyboru, do której drużyny chciałby dołączyć, a jednocześnie ma zagwarantowane miejsce w następnej rundzie talent show „The Voice Kids”. Chyba każdy, kto usłyszał piosenkę „Hallelujah” w wykonaniu Riccardo nie może się doczekać, kiedy usłyszy jego następną piosenkę.

Source: youtube.com

Główne zdjęcie: google.com