Te cytaty nie są werdyktem, ale przede wszystkim przestrogą dla całej ludzkości i dla każdego z nas.

Podczas jednego z wywiadów Dalajlamę zapytano, co najbardziej go zaskakuje na tym świecie. Jego odpowiedź naprawdę sprawia, że zatrzymasz się i przemyślisz ...

„Najbardziej zaskakuje mnie natura ludzka. Ponieważ człowiek poświęca swoje zdrowie, aby zarabiać pieniądze. Następnie przekazuje pieniądze na przywrócenie zdrowia. A potem tak martwi się o przyszłość, że nie cieszy go teraźniejszość; w rezultacie nie żyje ani teraz, ani w przyszłości. Żyje tak, jakby nigdy nie umarł, a potem umiera, jakby nigdy nie żył ”.

Brzmi imponująco, jeśli naprawdę rozumiesz sens, prawda? Oczywiście możesz przejrzeć ten cytat i spróbować zapomnieć, ale jeśli się nad tym zastanowisz... To jest prawda i naprawdę przerażające - co robimy z naszym życiem!

Żyjemy w bardzo dziwny i nielogiczny sposób. Chodzimy do pracy, której nie lubimy, żeby zarabiać pieniędzy, które potem przeznaczamy na leczenie. W końcu kiedy robisz coś, czego nie możesz znieść, nieodmiennie wpływa to na twoje zdrowie.

Wszyscy to rozumiemy, ale z jakiegoś powodu głęboko wierzymy, że pieniądze mogą wszystko naprawić. Ale tak nie jest: nie można nimi kupić szczęścia, zdrowia ani radości.

Niemniej jednak wszystkie nasze myśli są zajęte rozreklamowanymi samochodami i domami z trawnikami, a także ideą oszczędzania większej ilości pieniędzy na starość. Nawiasem mówiąc, trzeba jeszcze dożyć starości...

Czasami wydaje się, że jesteśmy na tej Ziemi wyłącznie po to, aby pracować i zarabiać pieniądze. W pewnym sensie jesteśmy jak niewolnicy - po prostu nie zdajemy sobie z tego sprawy.

Cytat Dalajlamy przypomina inny cytat, który również bardzo dokładnie odzwierciedla stan naszego społeczeństwa.

„Spójrzcie tylko na nas! Wszystko wywróciło się do góry nogami. Lekarze niszczą zdrowie, prawnicy niszczą sprawiedliwość, psychiatrzy niszczą umysły, naukowcy niszczą prawdę, główne media niszczą informacje, religie niszczą duchowość, a rządy niszczą wolność,”- Michael Elner.

Brzmi pesymistycznie, ale taka jest prawda.

Te cytaty nie są werdyktem, ale przede wszystkim przestrogą dla całej ludzkości i każdego z nas. Nigdy nie jest za późno, aby zmienić swoje życie.

Czasami, aby wpuścić do niego coś nowego, trzeba pozbyć się czegoś starego.

Aby zdobyć nową wiedzę, nowe idee i wieść bardziej sensowne i satysfakcjonujące życie, należy porzucić stare i zgniłe przekonanie, że wzór „sukcesu” narzucony przez współczesne społeczeństwo może przynieść nam prawdziwe szczęście.

Główne zdjęcie: ccluber.com.ua