Ludzie, którzy pracują w schroniskach dla bezpańskich psów i kotów, wiedzą, jak trudno jest znaleźć właściciela dla zwierzaka z problemami zdrowotnymi. Niewiele osób chce zabrać do domu jednookiego psa lub kota bez jednej łapy. Jednak takie zwierzęta są przyzwyczajone do życia ze swoją niepełnosprawnością i zachowaniem nie różnią się od zdrowych zwierząt. Zdarza się, że nawet tak niezwykłe zwierzaki są zabierane ze schroniska, mimo ich problemów.

foto: storyfox.ru

W jednym z ośrodków znalazła się kotka na imię Appa, która miał rzadką chorobę genetyczną atakującą skórę. Z tego powodu jej wygląd był niestandardowy i dla wielu wyglądał odrażająco, więc nie było chętnych, by ją do siebie zabrać.

foto: storyfox.ru

Zdjęcie kotki zostało wysłane do grupy, w której były zwierzęta z podobną chorobą. Dziewczyna o imieniu Elise straciła niedawno kota, który miał taką samą chorobę skóry. Szukała ona właśnie nowego zwierzaka i chciała wziąć dokładnie takiego samego, ponieważ miała doświadczenie w opiece nad tak wyjątkowym kotem.

foto: storyfox.ru

Więc Appy wylądowała w domu Elise. Ponadto u kotki zdiagnozowano grzybicę i problemy z sercem. Jednak te okoliczności nie przestraszyły dziewczyny – zaczęła ona leczyć swoją nową czworonożną przyjaciółkę.

foto: storyfox.ru

Należy zauważyć, że kotka należy do rasy Selkirk Rex, która naturalnie ma drobno falującą wełnę. Jednak z powodu choroby genetycznej sierść ściera się, a skóra staje się cieńsza, co powoduje pęknięcia i rany. Biedne zwierzę nieustannie cierpi z powodu bólu w tych miejscach. Najbardziej dotknięty był obszar szyi Appy, więc Elise musiała zawiązywać kotce szaliki.

foto: storyfox.ru

Wielu użytkowników Instagrama śledzi życie Appy i martwi się o jej dobre samopoczucie. Właścicielka przesyła różne zdjęcia swojej kotki, nawet te, na których jest sfotografowana z wypadającą sierścią. Po zabiegu stan kotki znacznie się poprawił, a teraz wygląda jak prawdziwa ślicznotka.

foto: storyfox.ru

Zwierzęta z podobną chorobą są zwykle ubrane w odzież ochronną, aby nie miały kontaktu z otaczającymi przedmiotami. Jednak na Appy zakładane jest tylko obrożę, a gospodyni zabiera ją na spacer w wózku dziecięcym.

Nowemu pupilowi ​​udało się zaprzyjaźnić z Rottweilerem na imię Mowgli, który od dawna mieszka u dziewczyny. Ogólnie Elise nie może się nacieszyć swoją nową wąsatą przyjaciółką – kotka ma cudowny łagodny charakter, jest bardzo czuła i inteligentna. A dziewczyna wcale nie jest zbyt obciążona opieką tego zwierzakiem, ponieważ kotka daje jej tak wiele pozytywnych emocji.

foto: storyfox.ru

Nie bójcie się zabierać ze schroniska lub z ulicy pupili o „specjalnych potrzebach”. Zawsze będą wam wdzięczni za zbawienie, a ich miłość nie będzie miała granic.

Główne zdjęcie: storyfox.ru