Jakaś kobieta, robiąc zakupy w sklepie zauważyła mężczyznę, który miał brudną twarz i postanowiła skomentować jego wygląd zwracając się przy tym do swojego dziecka. Nie spodziewała się takiej odpowiedzi ze strony mężczyzny. Następnie mężczyzna postanowił opisać to, co się wydarzyło na jednym ze swoich profili społecznościowych. Jego post został bardzo dobrze przyjęty przez inne osoby.

Andy Ross pochodzi z Waszyngtonu w Stanach Zjednoczonych i pracuje w jednej z firm budowlanych. Pewnego dnia, zaraz po skończonej pracy postanowił iść do sklepu. Robiąc zakupy przyuważył, iż przygląda mu się jakaś dziewczynka.

To prawda, miał trochę brudną twarz przez pracę, ale wciąż zaskoczyło go to, co stało się potem. Matka dziecka wskazała na niego palcem i powiedziała do dziewczynki, iż to jest przykład tego, że musi ona skończyć szkołę.

Ten komentarz bardzo zdumiał Andiego. Jednakże mężczyzna szybko opanował się i przygotował dla niej odpowiedź.

Matka z córką myślały, że Andy nie ma żadnego wykształcenia i to dlatego pracuje jako budowniczy.

Mężczyzna od razu odpowiedział im, że nic o nim nie wiedzą, ponieważ w rzeczywistości jest on bardzo wykształcony i posiada wiele certyfikatów medycznych, a postawa jaką przedstawiła matka, stwierdzając, że nie ma od wykształcenia przez to jak wygląda była bardzo ignorancyjna.

W swoim poście na portalu Facebook Andy opisał, iż kiedyś był on pracownikiem medycznym w wojsku. Po zakończonej karierze wojskowej pracował on w jakimś biurze, lecz taka praca mu nie odpowiadała. Dlatego też następnie spróbował pracy jako budowlaniej i okazało się, że to jest to, co on chce robić w życiu.

Jak twierdzi, lubi on swoją pracę oraz to, że pracuje on na dworzu, a nie w miejscu zamkniętym. Jego praca sprawia, że czasami się przy niej ubrudzi. Zarabia dobre pieniądze, jest ubezpieczony oraz nie ma żadnego problemu w utrzymaniu swojej rodziny. Dlatego też to jak on wygląda, w żadnym stopniu nie odzwierciedla tego jak bardzo inteligenty lub wykształcony on jest.

W swoim poście o zajściu, który w tydzień udostępniło ponad sto tysięcy osób, mężczyna przedstawia również osiem bardzo ważnych zasad, z których z pewnością powinna skorzystać ta niezbyt miła kobieta:

Praca domowa na dziś:

1. Nie oceniaj człowieka tylko po tym jak wygląda.

2. Pracując przy tym co uwielbiasz robić, nie będziesz uważał tego za pracę.

3. Prace fizyczne są bardzo dobre, ponieważ masz dobre zarobki i nikt cię nie definiuje.

4. Wykształcenie to ważna rzecz, lecz nawet po skończeniu studiów nic nie jest zagwarantowane.

5. Składnikami sukcesu w każdej pracy są doświadczenie, ciężka praca oraz poświęcenie.

6. Nie bądź rodzicem, który jest dupkiem, i nie wychowuj swojego dziecka tak, żeby też był dupkiem.

7. Próbując komentować czyjąś inteligencję lub wykształcenie upewnij się, że ta osoba jest mniej wykształcona niż ty.

8. Musze wziąść prysznic.

Widać, iż Andy jest bardzo inteligentnym mężczynzą i nie pozwala sobie na złe traktowanie swojej osoby. I nie liczy się to, czy jego twarz jest brudna. To nic nie oznacza. Nigdy nie można obrażać drugiej osoby przez to jak wygląda, a te osiem punktów, które Andy przedstawił są warte zapamiętania.

Główne zdjęcie: chwilesloneczne.blogspot.com