Ludzie tacy jak Ken zmieniają świat na lepsze. To, co chłopak znalazł przypominało szczury, a jednak…

foto: podaj.to

Wszyscy wiemy, czym najchętniej zajmuje się większość dzieci na całym świecie. Gry komputerowe, piłka nożna, rower czy basen…

foto: podaj.to

Dziesięcioletni Ken z Filipin jest jednak inny. Ten wyjątkowy chłopiec ma bardzo mało czasu na typowe dla swojego wieku rozrywki. Chłopiec prawie cały swój czas poświęca bowiem na prowadzenie założonego przez siebie schroniska dla zwierząt. Kiedy „Happy Animal Club” rozpoczynało działalność, Ken miał zaledwie 8 lat. A wszystko zaczęło się od otoczenia opieką pewnej bardzo skrzywdzonej przez ludzi suczki.

foto: podaj.to

Dzięki jego opiece Hiena, bo tak nazwał suczkę chłopak w niczym nie przypominała wyłysionego, chudego i agresywnego psa z pierwszej fotografii. Teraz to radosne, ufne, pogodne i wrażliwe stworzenie. To właśnie Hiena stała się inspiracją dla Kena do założenia schroniska. Na szczęście rodzice Kena okazali mu bardzo dużo wsparcia w całym procesie, pomogli także znaleźć stronę internetową, a nawet kompletnie nieznajomi fejsbukowi znajomi chętnie garnęli się do pomocy, choćby tylko finansowej.

foto: podaj.to

Chłopak otacza opieką nie tylko psy, ale i koty. Jak twierdzi, zdobycie zaufania tych drugich jest o wiele trudniejsze, lecz 10-latek zdaje się mieć wrodzony dar kontaktu ze zwierzakami.

foto: podaj.to

Chłopiec ma w tej chwili pod opieką ponad 40 psów i kotów. Niedawno do schroniska trafiła kolejna gromadka. Ktoś porzucił przed lokalnym kościołem 6 szczeniąt w opłakanym stanie. Były tak zaniedbane, że bardziej przypominały wychudzone szczury a nie szczeniaki.

foto: podaj.to

Ken wiedząc, jak zwrócić uwagę ludzi na los psów postanowił nadać im imiona historycznie wielkich postaci. Wśród nich znajdziemy m.in. Einsteina z wiecznie wystawionym językiem czy też suczkę o imieniu Newtown.

foto: podaj.to

Cała gromadka zawojowała serca wszystkich opiekunów, którymi są w większości przypadków klasowi koledzy Kena. Chłopiec umie bowiem zarazić swą pasją ludzi dookoła świata. Ken uczy dorosłości i pokazuje, co w życiu jest naprawdę ważne. Będą z niego ludzie.

foto: podaj.to

Główne zdjęcie: podaj.to