Ze względu na regularne kąpiele kabina prysznicowa staje się nieatrakcyjna. Na powierzchni tworzy się osad i zaschnięte plamy mydlane. Możliwe jest samodzielne rozwiązanie problemu za pomocą improwizowanych narzędzi.

Jak odbywa się proces?

Główne etapy czyszczenia kabiny prysznicowej z osadów mydlanych:

Etap przygotowawczy. Zbierz swój ekwipunek - wszystko powinno być pod ręką: chusteczki, gąbki, skrobak poliuretanowy, detergenty, a także: alkohol etylowy, ocet, kwas cytrynowy.

Czyszczenie ścianek i brodzika. Uzbrój się w gumowy skrobak i wytrzyj powierzchnię ścian i brodzika. Metoda czyszczenia mechanicznego jest jedną z najbardziej skutecznych. Ale jeśli nie doprowadziła do oczekiwanego rezultatu, użyj kolejnego life-hacka.

Wymieszaj sok z 1 cytryny lub torebkę kwasu cytrynowego i pół szklanki wody. Rozpylaczem spryskaj ściany kabiny prysznicowej i brodzik roztworem. Poczekaj 30 minut, wytrzyj suchą szmatką. Jeśli nie wiesz, jak wyczyścić kabinę prysznicową z osadu mydlanego, weź pod uwagę jeszcze jeden sposób: ocet rozcieńczony wodą w stosunku 1:1 poradzi sobie z tym problemem. Roztworem również spryskuje się kabinę i pozostawia na pół godziny, a następnie spłukuje się wodą.

Odkurzacz parowy do pomocy. Następnie możesz „przejść kabinę” odkurzaczem parowym. Pozwala dotrzeć do nawet najbardziej niedostępnych miejsc.

Czyszczenie kranów i słuchawki prysznicowej. Części chromowane są najbardziej podatne na tworzenie się osadów. Alkohol etylowy ci pomoże. Wymieszaj go z wodą w stosunku 1:2.

Trudno dostępne kąty. Soda oczyszczona i nadtlenek wodoru pomogą oczyścić trudno dostępne miejsca z pleśni. Sodę nakłada się na powierzchnię na 60 minut, a następnie się przeciera gąbką zmoczoną w nadtlenku. Kabina powinna być wietrzona. Plamy punktowe usuwa się pastą do zębów, którą pozostawia się na powierzchni na 50–60 minut, a następnie zmywa się wilgotną szmatką.

Ostatnim krokiem jest wytarcie ścian, brodzika i kranów czystą suchą ściereczką z mikrofibry. Nie zapomnij umyć podłogi w łazience, w przeciwnym razie sprzątanie będzie się wydawać niezakończone.

Teraz wiesz, jak wyczyścić kabinę prysznicową z osadów mydlanych. To nie jest trudne, powinieneś mieć co najmniej godzinę wolnego czasu i odrobinę cierpliwości. Nie zapomnij o środkach zapobiegawczych: po kąpieli przepłucz brodzik gorącą, a następnie chłodną wodą.

Główne zdjęcie: google.com