Byk

Często nie jesteś gotowy, aby otworzyć się na nowe doświadczenia i wydarzenia. Wręcz przeciwnie, dość intensywnie przeżywasz przeszłość i wszystko, co w niej było. Spędzasz dużo czasu i energii na utrzymaniu tego, co masz.

Kiedy coś się zmienia, trudno Ci to zaakceptować. Trudno jest przystosować się do zmian, nawet jeśli wiesz, że musisz to zrobić. Nawet jeśli teraźniejszość i przyszłość oferują szczęśliwsze i zdrowsze życie, nadal niezwykle trudno jest Ci odpuścić przeszłość.

Rak

Masz nie tylko wielkie serce, ale także wspaniałą pamięć. Cenisz tak wiele wspaniałych wspomnień, że potrzeba pójścia naprzód wydaje się mniej oczywista. Wolisz cieszyć się wspomnieniami o dawnych związkach i przyjacielach. Pamiętasz absolutnie wszystkie wspaniałe chwile, które dzieliłeś z tymi ludźmi.

Czasami wydaje Ci się, że wcześniej było znacznie lepiej (zwłaszcza jeśli tych ludzi nie ma już w Twoim życiu). Gdyby wszystko od Ciebie zależało, cofnąłbyś przeszłość do teraźniejszości.

Skorpion

Kiedy życie Cię zawodzi, zwykle bardzo boli. W końcu, jeśli otwierasz się przed kimkolwiek, absolutnie nie powstrzymujesz swoich uczuć. Chcesz też, żeby wszystko było tak, jak planujesz, a nie inaczej.

A jeśli na kimś zawiedziesz lub z kimś zerwiesz, złość i wstręt mogą Cię zatrzymać w przeszłości. Starasz się nie tracić kontroli nad tym, czego naprawdę nie możesz już zmienić. Żyjesz w przeszłości znacznie częściej, niż jesteś gotów przyznać przed sobą.

Koziorożec

Udaje Ci się żyć teraźniejszością i przyszłością, zwłaszcza jeśli chodzi o Twoje cele. Jednak w innych dziedzinach twojego życia bardziej trzymasz się przeszłości, niż pokazujesz. W szczególności jesteś przywiązany do tradycji. Uwierz, że stworzenie czegoś, z czego można by być dumnym, wymaga czasu.

Masz tendencję do rozwodzenia się nad swoimi błędami z przeszłości, ciągle myśląc o tym, co mógłbyś zrobić lepiej. Łapiesz się na myśli, że chcesz wrócić do przeszłości i zmienić ją, ponieważ teraz wiesz znacznie więcej niż wtedy.

Ryby

Lubisz doświadczać nowych rzeczy, budować relacje z ludźmi i uczyć się wszystkiego, co świat ma do zaoferowania. Ale bez względu na to, jak bardzo starasz się żyć teraźniejszością, nie możesz oprzeć się zagłębieniu się w swoją przeszłość z godną pozazdroszczenia regularnością.

Jesteś rozdarty między pragnieniem poznania przyszłości a chęcią przypomnienia i przeanalizowania przeszłości. Czasami chcesz cofnąć się w czasie i zatrzymać się trochę dłużej w chwili, gdy wszystko było trochę łatwiejsze. Kiedy w twoim życiu następuje zmiana (nawet jeśli na horyzoncie pojawia się obiecująca przyszłość), część Ciebie chce zostawić wszystko tak, jak było wcześniej.

Główne zdjęcie: google.com