W wieku 25 lat Freddie Figgers opracował ponad 80 programów i otrzymał pięć patentów. Najlepszą zemstą na losie jest sukces!

Płakał tak głośno, że znalazł go przechodzień i wezwał policję. Mały Freddie został zabrany do szpitala i adoptowany 13 dni później. Freddie trafił do rodziny Nathana i Betty Figgerów z miasta Quincy. Mieli już córkę, ale kiedy usłyszeli w wiadomościach historię porzuconego dziecka, pojechali za nim do sierocińca.

Figgerowie żyli skromnie: ojciec pracował na Uniwersytecie Florydy, a matka była gospodynią domową.

W szkole Freddie był wyśmiewany jako „śmieciowy dzieciak”, ponieważ wszyscy znali jego historię. Gdy dorósł, odnalazł swoją biologiczną matkę – okazała się narkomanką i nigdy więcej jej nie spotkał.

„Moi adopcyjni rodzice dali mi miłość i przyszłość. Uważam ich za ojca i matkę ”

Kiedy Freddie miał 9 lat, Nathan Figgers kupił mu zepsuty komputer Macintosh z 1989 roku w sklepie z używanymi rzeczami. Za 25 USD. Postawił komputer na kuchennym stole, wręczył synowi śrubokręt i pozwolił mu robić, co chce. Freddie kilkakrotnie składał i demontował komputer. A potem dodał do tego detale ze starego radia ojca. A stary Macintosh znów zaczął działać! Tak chłopiec odkrył prawdziwą pasję. Nawiasem mówiąc, Macintosh nadal działa i jest przechowywany w domu Figgerów.

W wieku 13 lat Freddie dostał swoją pierwszą pracę. Miasto Quincy zatrudniło nastolatka do naprawy komputerów. A Freddie założył swoją pierwszą firmę, Figgers Computers, w wieku 15 lat! Naprawiał komputery w salonie rodziców i tworzył serwery, na których klienci mogli przechowywać swoje dane. Następnie zaczął tworzyć aplikacje mobilne, a także oprogramowanie dla firm komercyjnych.

Po kilku semestrach na uniwersytecie Freddie zrezygnował ze studiów.

„Nie polecałbym tej ścieżki innym” – mówi Figgers. - Ale nie żałuję swojego wyboru. W wieku 17 lat miałem już 150 klientów, którzy potrzebowali witryn i serwerów do przechowywania danych. Nie można było się zatrzymać”.

W wieku 19 lat Freddie otrzymał swój pierwszy patent. Wynalazł urządzenie, które pomaga lekarzom zdalnie monitorować stan pacjentów, a następnie sprzedał je firmie technologicznej w Kansas za 2,2 miliona dolarów.

Kiedy Freddie miał nieco ponad 20 lat, jego ojciec zachorował na Alzheimera. Wtedy opracował lokalizator GPS z funkcją komunikacji i wbudował go do tenisówek swojego ojca. Dzięki temu zawsze wiedział, gdzie jest jego ojciec. To urządzenie pomogło wielu osobom z demencją.

W wieku 25 lat Freddie Figgers opracował ponad 80 niestandardowych programów i otrzymał pięć patentów.

Freddie założył fundację charytatywną, która zapewnia stypendia dla studentów oraz zapewnia pomoc bezdomnym w przypadku klęsk żywiołowych. „Założyłem fundację z mojej własnej pensji. Pamiętam skąd pochodzę i jestem pewien, że można kupić cały świat, ale stracić duszę - a nie chcę. Chcę zmieniać świat na lepsze. Dobro zawsze wraca. A najlepszą zemstą na losie jest sukces.”

Główne zdjęcie: storyfox.ru