Eliza, pochodząca z Kanady, postanowiła kiedyś ulepszyć pokój, w którym mieszkali jej synowie. Jednak w tym celu nie poszła do sklepu z materiałami budowlanymi ani meblami, ale poszła na najzwyklejsze wysypisko śmieci.

foto: lemurov.net

Wśród rupieci Eliza znalazła stary składany stół, nie do końca pomalowaną szafkę, z której odpadły drzwi, wiklinowy kosz, dwa obrazy przedstawiające ptaki, małą szufladę i kilka książek.

Bez zastanowienia Eliza umieściła znaleziska w swojej przyczepie i zabrała wszystko do domu. Oczywiście pierwszą rzeczą, którą zrobiła, było dokładne umycie i wyczyszczenie wszystkich tych rzeczy specjalnym detergentem. Następnie kobieta rozpoczęła proces przerabiania starych mebli.

foto: lemurov.net

foto: lemurov.net

Przede wszystkim Eliza postanowiła przefarbować szafę. Bardzo podobał jej się kolor, którym szafa była częściowo pomalowana, więc postanowiła wybrać podobny zielony odcień i pomalować szafkę na zewnątrz. Kobieta zaopatrzyła się również w puszkę białej farby, by pomalować nią półki.

Aby ponownie zamontować drzwi szafy, Eliza kupiła specjalny mechanizm do drzwi przesuwnych.

Przy stole znalezionym w śmietniku kobieta zmieniła tylko blat: otynkowała jego powierzchnię, a następnie pomalowała tę samą białą farbą, którą zostało pomalowano wnętrze szafy. Zrobiła na wierzchu delikatny wzór.

foto: lemurov.net

Książki i drewniane pudełko były potrzebne kobiecie do wykonania ozdobnej skrytki, w której można przechowywać ważne rzeczy. Aby to zrobić, musiała pociąć książki i przykleić je do pudełka.

foto: lemurov.net

Eliza umieściła obrazy w ramach znalezionych w domu. Pomalowała je również białą farbą, tworząc w ten sposób jedną kompozycję we wnętrzu.

Wiklinowy kosz nie wykazywał żadnych uszkodzeń ani śladów zużycia, dlatego postanowiono wykorzystać go jako ozdobny wazon na kwiaty.

foto: lemurov.net

foto: lemurov.net

Efekt końcowy zachwycił i zaskoczył całą rodzinę: Eliza stworzyła piękny zestaw mebli, który harmonizował z całością wnętrza pokoju. Szczególnie przyjemne jest to, że taki częściowy remont kosztował kobietę prawie że nic.

foto: lemurov.net

Główne zdjęcie: lemurov.net