Zwierzęta są bardzo podobne do ludzi. Mają też uczucia, emocje i nie są to tylko poczucie głodu czy pragnienie snu. Nie, to nie jest tak. Nasi mniejsi bracia potrzebują naszej ochrony, wsparcia, pomocy i opieki. Oni, jak wszyscy na tym świecie, potrzebują przyjaciół, rodziny i miłości.

Rozstanie lub długotrwała separacja z człowiekiem może być dla zwierząt bardzo dotkliwa, mogą nawet popaść w depresję. Jeśli zostawisz swojego zwierzaka na ulicy, może nawet umrzeć z melancholii, po prostu odmawiając jedzenia i picia - zdarzały się takie przypadki. I dobrze, że oprócz przyjaźni z człowiekiem, który może zdradzić, psy potrafią przyjaźnić się z innymi zwierzętami. Każdy wie, że pies jest najlepszym przyjacielem i nigdy nie zdradzi.

foto: binokl.cc

Nasza dzisiejsza historia poświęcona jest właśnie przykładowi takiej przyjaźni. Patrząc na te dwa psy - CC i Chewbaccę - serce mimowolnie wypełnia ciepło i czułość. Obie te urocze suni trafiły do ​​schroniska po tym, jak u ich właścicieli pojawili się dzieci z alergią na psy.

CC nie chciała rozstać się z Chewbaccą. Razem znosiły wszystkie problemy z powodu utraty domu i zdrady ze strony dawnych właścicieli. Często leżały obok siebie, obejmując się, wspierając się w ten sposób. Był to oszałamiający przykład przyjaźni zwierząt.

foto: binokl.cc

Oczywiście taka wzajemna pomoc nie mogła nie rozkochać w sobie personelu schroniska zoologicznego. Postanowili za wszelką cenę zachować przyjaźń tych dwóch przyjaciółek. Można było je oddać tylko „w zestawie”. Aby to zrobić, wolontariusze sfotografowali CC i Chewbaccę, zamieszczając ich zdjęcie z historią życia w sieciach społecznościowych. Tysiące ludzi odpowiedziało na wezwanie do pomocy dwóm zwierzętom.

foto: binokl.cc

W końcu udało się znaleźć rodzinę, która zgodziła się przyjąć obie suni! Teraz szczęśliwie mieszkają w nowym domu, wciąż będąc bliskimi przyjaciółkami. Czy to nie jest cudowne?

Bardzo się cieszymy z powodu tych dwóch przyjaciółek i mamy nadzieję, że wszystko będzie dobrze!

Główne zdjęcie: binokl.cc