Jesienią i zimą wielu nosi czapki, ale mogą one zrujnować fryzurę i wizerunek. Jeśli odzież wierzchnia nie ma kaptura, a absolutnie nie lubisz czapek, przedstawimy ci ciekawy sposób na zawiązanie szalika. To naprawdę działa!

Użytkownicy portalu społecznościowego TikTok słyną z kreatywnego podejścia do różnorodnych aktywności. Na przykład uwielbiają odkrywać nowe sposoby używania znajomych rzeczy. Dziewczyna o pseudonimie yanotik__ opowiedziała swoim subskrybentom, jak jednym szalikiem można zastąpić nie tylko akcesorium na szyję, ale także nakrycie głowy. Okazało się, że jest to ciekawa i praktyczna rzecz 2 w 1.

foto: lemurov.net

Life hack został opublikowany pod koniec września i stał się niezwykle popularny. yanotik__ mówi o metodzie, którą polubią wszystkie dziewczyny, ponieważ szalik nie przylega ciasno do głowy, dlatego nie uciska włosów i nie wpływa w żaden sposób na fryzurę.

Musisz więc złożyć szalik na pół, umieścić jego środek na klatce piersiowej, a końce umieścić za plecami. Następnie końcówki idą wokół szyi (jeden nad drugim), okazują się być z przodu. yanotik__ postanowiła również zamocować koncówki i przepuściła je od góry do dołu przez pętlę, która powstała wokół szyi. następnie część, która pozostaje za szyją, prostuje się i zakrywa głowę, tworząc rodzaj kaptura.

foto: lemurov.net

Powstaje wielofunkcyjne akcesorium, które chroni nie tylko głowę, ale także szyję. Nic nie zamarza, a fryzura jest doskonale zachowana. Ponadto nie musisz mieć przy sobie jednocześnie szalika i czapki. Tego lifehacka wypróbowali już inni tiktokerzy, a ta metoda stała się prawdziwym hitem.

Source: youtube.com

Można użyć dowolnego szalika: zarówno dużego wełnianego, jak i lżejszego. Ale musi być wystarczająco szeroki, w przeciwnym razie wolna część pozostająca za głową po prostu nie zakryje czubka głowy ani szyi. Pamiętaj, aby wprowadzić ten użyteczny trick, wypróbuj go i podziel się, co z tego wyszło!

Główne zdjęcie: lemurov.net