Kiedy nasze dzieci dorastają, chcą być samodzielne: robią zakupy, wyjeżdżają na wakacje, wolą mieszkać osobno. Ale faktem jest, że nie każdy może sobie pozwolić na tę ostatnią przyjemność. Jest to bardzo trudne do zrobienia w Wielkiej Brytanii, gdzie mieszkania są bardzo drogie.

17-letni student uważa, że jeśli jest się sprytnym, to można samemu zbudować dom i nie trzeba inwestować w to dużo pieniędzy. I wiecie, udało mu się.

foto: laykni.com

Kiedy chłopak skończył szkołę, poszedł na studia i zawsze chciał mieć własne mieszkanie, ale w Wielkiej Brytanii nawet na pokój do wynajęcia nie byłoby stać przeciętnego studenta. Szukając informacji natknął się na materiał, w którym australijscy studenci zbudowali dom na kołach. Był tak zainspirowany, że postanowił zrobić to samo.

Jak się okazało, w Internecie można znaleźć mnóstwo szczegółowych instrukcji.

foto: laykni.com

Za podstawę posłużyła rama starej przyczepy, a do reszty konstrukcji użyto materiałów z odzysku. Tom odbył kiedyś praktykę w budownictwie, a wiedza, którą wtedy zdobył, bardzo mu się teraz przydała. Z łatwością potrafił zaprojektować wnętrze domku.

foto: laykni.com

Kolejnym ogromnym plusem pracy dorywczej było to, że mógł zabierać resztki materiałów zupełnie za darmo. Wnętrze domu wykonał ze starych desek, które ponownie oszlifował.

foto: laykni.com

Ten mały domek ma dwa poziomy. Pierwszy z nich to salon z wygodną sofą i systemem multimedialnym, mała kuchnia, do której część mebli chłopiec wykonał sam, kabina prysznicowa i toaleta.

foto: laykni.com

Szklane drzwi i duże okna sprawiają, że dom jest bardzo jasny i optycznie się powiększa.

foto: laykni.com

Na drugiej kondygnacji znajduje się sypialnia z oknem dachowym.

foto: laykni.com

Zbudowanie takiego domku na kołach zajęło Tomowi trzy lata i około 8000 dolarów. Student jest zadowolony z rezultatu, dostał to, czego chciał - prywatny dom z miejscem do siedzenia przed nim.

Source: youtube.com

Główne zdjęcie: laykni.com