Utalentowane dzieci rodzą się zawsze i we wszystkich narodach. Aby się wykazać, nie muszą uczęszczać na specjalistyczne zajęcia. Przyjmują swój dar i realizują go w tańcu, muzyce czy rysunku. Jednym z takich przypadków jest historia Karima Warisa Olamilkana z Nigerii.

Dziś opowiemy, co sprawiło, że ten 13-letni dzieciak stał się sławny.

foto: laykni.com

Nasz bohater urodził się w prostej rodzinie, w której nie ma artystów, ale natura obdarowała go niesamowitym prezentem – rysuje bardzo dobrze. Karim zaczął tworzyć swoje pierwsze obrazy w wieku 6 lat. Nie dysponował profesjonalnymi zapasami artysty: sztalugą, wysokiej jakości papierem i farbami. Maluchowi spodobał się proces rysowania i zaczął samodzielnie mieszać kolory i przekładać je na papier.

foto: laykni.com

W wieku 8 lat Karim wraz z rodziną - mamą, tatą i babcią - zmienił miejsce zamieszkania. Na szczęście Akademia Artystyczna Ayowole mieściła się w pobliżu jego nowego domu. Studenci akademii malowali na ulicy i chłopiec zaczął entuzjastycznie im przyglądać się. Mały artysta zdał sobie sprawę, że nie tylko on interesuje się rysowaniem.

Dyrektor akademii zobaczył obrazy Karima i był zdumiony talentem dziecka. Mężczyzna pomógł chłopcu w przyjęciu do szkoły, w wieku 8 lat Karim został uczniem.

foto: laykni.com

Niestety z powodu braków finansowych nasz bohater nie zawsze jest w stanie zrealizować swoje pomysły. Nauczyciel pomaga rodzinie Karima w opłaceniu studiów. Ale nie starcza pieniędzy na specjalny papier, farby, pędzle i inne przybory do rysowania. O swojej pracy chłopiec mówi: „Moja rodzina ciężko pracuje, abyśmy mieli coś do jedzenia. I to mnie zainspirowało”.

foto: laykni.com

Głównym stylem pracy chłopca jest hiperrealizm. Bardzo szczegółowo rysuje twarze ludzi. Przedstawione są tak szczegółowo, że wyglądają jak fotografie.

Jedna z udanych prac Karima nosi tytuł „Chleb powszedni”: po ciężkim dniu pracy chłopiec siada do stołu i zaczyna jeść, na twarzy pojawiają się żyły i krople potu. Znaczenie tego obrazu: zarabianie na jedzenie to ciężka praca.

foto: laykni.com

Karim wierzy, że ma przed sobą wspaniałą przyszłość w świecie sztuki. Planuje ukończyć akademię i szukać możliwości dalszej edukacji. Dziś chłopiec ma obserwujących na Instagramie, którzy podziwiają jego prace.

foto: laykni.com

Na tym świecie nie ma rzeczy niemożliwych. Jeśli masz wyjątkowy talent i dążysz do spełnienia swojego marzenia, odniesiesz sukces, tak jak robi to nasz bohater. Nic nie zatrzymało Karima w drodze do jego celów. Najważniejsze to iść naprzód i nigdy się nie poddawać.

foto: laykni.com

foto: laykni.com

foto: laykni.com

Główne zdjęcie: laykni.com