Wyjątkowy produkt!

Skórki granatu są naprawdę przydatnym produktem, naturalnym przeciwutleniaczem, który nic nie kosztuje, ponieważ skórki są wyrzucane zaraz po zjedzeniu granatu. Dowiedz się, jak i gdzie możesz i powinieneś stosować skórkę granatu.

Najpierw należy wysuszyć skórkę. Można to zrobić na dwa sposoby: w sposób naturalny (dłużej) lub techniczny (szybciej). Metoda naturalna polega na pozostawieniu skórek do wyschnięcia w temperaturze pokojowej lub, jeśli pozwala na to pogoda, na słońcu. Suszyć, aż skórka zacznie pękać, co potrwa od kilku dni do tygodnia, w zależności od wilgotności i temperatury w pomieszczeniu. Szybszą metodą jest pieczenie w piekarniku. Ustaw piekarnik na najniższą możliwą temperaturę i wysusz skórki, aż staną się kruche.

Gotowe suszone skórki można zaparzać jako herbatę (zalać wrzątkiem, zaparzać przez 20 minut). Jest naturalnym źródłem przeciwutleniaczy. Skórka wzmacnia układ odpornościowy, pomaga przy problemach żołądkowych, zapobiega chorobom serca oraz leczy grypę i przeziębienia. Można również zmielić skórki za pomocą młynka do kawy i dodać na przykład do owsianki.

Do skórek można też dodać jogurt, kilka kropel soku z pomarańczy lub cytryny i stosować jako maseczkę do twarzy. Wmasować w skórę i pozostawić na 20 minut. Maseczka ta doskonale usuwa przebarwienia, zaczerwienienia i wypryski. Po nałożeniu maseczki należy nawilżyć twarz dowolnym środkiem kosmetycznym.

Główne zdjęcie: cooku.ru