Zasadziłeś ogórki na grządce, a one nie rosną?

Istnieje łatwy sposób na to, aby roślina aktywnie rosła, w pełni się rozwijała i była przygotowana do owocowania.

Po podlaniu liście staną się większe, bardziej zielone.

Przyczyn występowania zahamowania wzrostu jest wiele, ale najczęstszą z nich są niekorzystne warunki pogodowe.

Wczesnym latem noce są często chłodne, a ogórki potrzebują do rozwoju temperatur powyżej 15 stopni. Ponadto jest problem spowodowany brakiem pożywienia.

Aby pomóc ogórkom przetrwać stres związany z temperaturą i dostarczyć im składników odżywczych, można użyć zwykłych drożdży.

Drożdże to cała tablica Mendelejewa w jednym opakowaniu i są bardzo cenione przez rośliny dyniowate, które potrzebują azotu oraz innych składników odżywczych.

Jak przygotować nawóz drożdżowy

Aby przygotować nawóz, należy połączyć 1 litr ciepłej wody, 1 łyżkę suchych drożdży i 1 łyżkę cukru, dokładnie mieszając, aż cukier się rozpuści, a następnie zostawić w ciepłym miejscu na dwie godziny, ale nie na słońcu.

Po 2 godzinach należy przelać do 5 litrów ciepłej wody.

Jeśli używane są świeże drożdże, na litr wody należy użyć 100 g drożdży i 2 łyżki cukru. Po dwóch godzinach roztwór należy przelać do 10 litrów wody.

W obu przypadkach uzyskuje się koncentrat. Aby uzyskać roztwór, koncentrat należy rozcieńczyć.

W tym celu 1 litr koncentratu należy rozcieńczyć w 10 litrach wody. Na każdą roślinę zastosować 1 litr roztworu.

Aby zwiększyć skuteczność nawozu drożdżowego, pod ogórki należy zastosować materię organiczną (obornik, gnojówkę, trawę).

Żywe organizmy zawarte w drożdżach będą aktywnie przetwarzać resztki organiczne, uwalniając składniki odżywcze, których ogórki potrzebują do rozwoju.

Można też zastosować popiół (1-2 łyżki pod roślinę), wymieszać go z wilgotną glebą i uzupełnić nawozem drożdżowym.

Przed nawożeniem należy podlać ogórki ciepłą wodą. Wykonuje się to przed nawożeniem. Po pierwsze, aby nawóz nie spalił korzeni.

Po drugie, dla lepszego przyswajania składników odżywczych. Roślina może pobierać tylko roztwory wodne, więc w suchej glebie, nawet jeśli jest dobrze nawożona, będzie głodować, ponieważ nie będzie w stanie pobierać zawartych w niej składników odżywczych.

Główne zdjęcie: lyubimaya.pro