Wracając do domu po ciężkim dniu pracy, wszyscy potrzebujemy trochę przerwy, aby naprawdę się zrelaksować. Idealnie byłoby popatrzeć na kołyszące się choinki, kwiaty wyścielające nasz pięknie zagospodarowany ogród, posłuchać wody z ozdobnego wodospadu...

Niestety, wielu z nas musi zadowolić się ciasnymi balkonami z widokiem na zakorkowane ulice miasta lub małą zieloną przestrzeń, na którą możemy sobie pozwolić. Nie trać jednak nadziei: znaleźliśmy innowacyjny sposób na stworzenie cudownie spokojnego otoczenia w ograniczonej przestrzeni, którą dysponujesz. Przedstawiamy mini ogród zen...

Laura LeBoutiller stworzyła swój własny kanał na YouTube z inspirującymi pomysłami, takimi jak mini ogród zen, który urządziła przed swoim domem. Jest to nie tylko idealny element dekoracyjny podczas relaksującego odpoczynku, ale także oszałamiająca ozdoba każdego domu.

Będziesz potrzebował:

  • Dwie duże miski dekoracyjne, jedna o średnicy około 75 cm, druga o średnicy około 50 cm
  • Gleba organiczna
  • Różne rośliny i krzewy
  • Kamienie i piasek
  • Małe figurki i chińskie domki
  • Miniaturowa fontanna z pompą

Co należy zrobić:

Zacznij wypełniać dużą miskę dekoracyjną organiczną ziemią. Następnie umieść mniejszą miskę na górze, nieco z boku, i wypełnij ją również ziemią.

foto: google

Upewnij się, że obie miski mają wywiercone w dnie otwory, które są wystarczająco duże, aby woda deszczowa mogła spływać i nie zalewać ogrodu.

foto: google

Każdy mały krzew należy posadzić jeden po drugim.

foto: google

Następnie umieść miniaturową fontannę.

foto: google

Zrób mały strumień używając kamieni.

foto: google

Rozsyp naokoło piasek i umieść na nim małe kamienie.

foto: google

Teraz można umieścić małe figurki. Spójrz na tego wędkarza cieszącego się ciszą i spokojem.

foto: google

Nie zapomnij o czerwonym moście nad strumieniem.

foto: google

Nadszedł wreszcie czas na dodanie świątyni.

foto: google

Ten ogród pozwala na stworzenie małej ucieczki od natłoku i stresu, gdzie można pozwolić umysłowi swobodnie wędrować i naprawdę się zrelaksować. Figurki i akcesoria do ogrodu, które chciałbyś wykorzystać, możesz znaleźć w niedrogich sklepach lub na pchlich targach. Daj się ponieść wyobraźni!

Obejrzyj poniższy filmik, aby dowiedzieć się, jak szczegółowo urządzić ogród zen:

Source: youtube.com

Za każdym razem, gdy życie staje się zbyt pospieszne i stresujące, udaj się w swoją osobistą podróż i posłuchaj szumu wody. W ten sposób szybko znajdziesz się w opuszczonej zatoce, gdzie yin i yang są w idealnej harmonii. Zrelaksuj się i ciesz się nowym światem, który stworzyłeś własnymi rękami!

Główne zdjęcie: google.com