Jeannine ma obecnie 92 lata i mieszka w północno-wschodniej Francji w miejscowości Briey.

W czasach II wojny światowej młody, 24-letni żołnierz Katie Robbins zakochał się w 18-letniej Francuzce Jeannine Pearson, podczas gdy stacjonował w jej rodzinnym mieście. Jeannine ma obecnie 92 lata i mieszka w północno-wschodniej Francji w miasteczku Briey.

foto: storyfox

Na podstawie historii ich związku miłosnego można napisać scenariusz do filmu. Szukał kogoś kto wyprałby jego ubrania i matka Jeannine zgodziła się pomóc młodemu żołnierzowi. Między Francuzką a amerykańskim żołnierzem rozpoczął się romans, ale niestety ich szczęście nie trwało zbyt długo. Dwa miesiące później Robbins został zmuszony do wyjazdu na front wschodni. Obiecał, że wróci po nią zaraz po wojnie.

foto: storyfox

„Powiedziałem jej, że może wrócę po nią, ale tak się nie stało” - powiedział weteran.

Rozstanie dla Jeannine nie było łatwe. Powiedziała, że bardzo czekała, aż ukochany wróci.

„Kiedy odjechał w ciężarówce, oczywiście płakałam, było mi bardzo smutno. Chciałabym, żeby wrócił po wojnie nie do Ameryki, ale do mnie” - powiedziała Francuzka.

Każdy z nich rozpoczął życie od nowa. Robbins poślubił inną dziewczynę i pozostał z nią w związku małżeńskim przez około 70 lat. Otworzyli sklep z urządzeniami AGD w Missisipi i pracowali tam przez 50 lat. Jednak w 2015 roku Lillian odeszła w wieku 92 lat. W tym czasie Jeannine również wyszła za mąż i urodziła pięcioro dzieci.

Jednak mimo wszystko Robbins zachował zdjęcie swojej pierwszej miłości. Pewnego dnia zgłosiła się do niego grupa dziennikarzy z Francji, którzy robili reportaż o amerykańskich żołnierzach w czasie II wojny światowej. Robbins pokazał im właśnie to zdjęcie Jeannine i powiedział, że chciałby móc wrócić „by odnaleźć jej rodzinę”. Nie wiedział czy jego pierwsza miłość jeszcze żyje.

Dziennikarze stwierdzili jednak, że jest zbyt wcześnie, by tracić nadzieję. I stał się cud. Jeannine została znaleziona w domu opieki w Montigny-les-Metz, w Moselle, około czterdziestu kilometrów od miejsca, gdzie para spotkała się po raz pierwszy.

To spotkanie było godne najlepszego hollywoodzkiego dramatu. Para natychmiast się przytuliła i patrzyła na siebie z uwielbieniem i radością.

foto: storyfox

- Zawsze Cię kochałem. Zawsze o Tobie myślałem - Robbins powiedział Jeannine.

- Powiedział, że mnie kocha. Tak to zrozumiałam - powiedziała Pearson jednemu z reporterów po francusku.

Główne zdjęcie: storyfox