Porady doświadczonych ogrodników dotyczące uprawy słodkiej papryki:

1. Jeśli roślina ma kilka owoców na początku lata, a potem przestaje kwitnąć, owoce należy usunąć. Dzięki temu papryka będzie kwitła intensywnie, a na koniec sezonu zapewni nam wspaniałe zbiory.

2. Papryka lubi przepływ powietrza, który można zapewnić poprzez częste spulchnianie gleby i unikanie tworzenia się skorupy glebowej.

3. Jeśli posadzimy na zewnątrz, zanim temperatura powietrza osiągnie 20-25°C, nastąpi opóźnienie w rozwoju, a plony będą zbyt małe. Wczesne sadzenie może odbywać się tylko przy zastosowaniu folii i w szklarniach.

4. W cieniu papryka zwiędnie, zacznie opadać. W takim stanie nie będzie owocować. Aby papryka nie cierpiała z powodu braku światła, należy ją sadzić niezbyt blisko siebie - nie bliżej niż 25 cm od siebie i co najmniej 60 cm między rzędami.

5. Mimo, że blisko posadzone papryki wspierają się nawzajem, to i tak trzeba je podwiązać. W przeciwnym razie podczas ulewy wiatr potrafi zniszczyć paprykę.

6. Papryka boi się niskich temperatur i... upałów. Już w temperaturze powyżej 35°C kwiaty odpadają. Natomiast papryka bardzo lubi wodę, ale nie toleruje zbyt dużego podlewania. Jeśli będą nadmiernie podlewane, to kwiaty i zalążnie odpadną tak samo jak przy zbyt małym podlewaniu. Paprykę podlewamy tak samo jak ogórki - często i niezbyt dużo. Dzięki temu zmniejszy się temperatura i będą mogły wytworzyć duże owoce.

Przy okazji, papryka lepiej reaguje na nawadnianie kropelkowe niż jakakolwiek inna uprawa.

7. Aby zachować jak najwięcej korzeni bez uszkodzeń, sadzenie powinno odbywać się poprzez przesadzanie z kubków, w których rosła papryka. Należy to robić w taki sposób, aby nie uszkodzić korzeni.

Główne zdjęcie: lyubimaya.pro