Psy są naszymi najwierniejszymi przyjaciółmi wśród wszystkich zwierzaków! I chociaż mogą one być pupilami całej rodziny, to zawsze mają tego właściciela lub właścicielkę, przy której będą czuwać cały czas. 22-letnia Hiszpanka Sandra Iniesta po pęknięciu wyrostka robaczkowego trafiła do szpitala, gdzie spędziła sześć dni. Jej wierna dwuletnia suczka Maya rasy Akita Inu czekała na nią przy drzwiach szpitala przez cały ten okres.

Tylko pies, który bardzo wyjątkowo traktuje swoją pani, może zrobić coś podobnego. Maya uparcie odmawiała opuszczenia swego posterunku, dopóki jej właścicielka nie wróci do zdrowia.

Maya szybko stała się ulubieńcem personelu szpitala, który nawet opublikował zdjęcie suni na swojej stronie na Facebooku, a historia ta szybko stała się popularna w mediach społecznościowych i w hiszpańskiej telewizji.foto:

foto: google

Nawet gdy ojciec Sandry próbował odciągnąć i zabrać sunię do domu, kusząc do samochodu ofertami smakołyków, pies nie chciał się ruszyć.

foto: google

„Wie, co się dzieje i pokazuje, że może być cierpliwa” - wyjaśnił ojciec Sandry.

foto: google

Japońska rasa psów Akita Inu, do której należy Maya, słynie ze swojej wierności.

foto: google

Kiedy Sandra wreszcie wyjdzie ze szpitala, niespodziewanie dla siebie odkryje, że jej ukochana sunia stała się prawdziwą celebrytką.

Source: youtube.com

Główne zdjęcie: google.com