Przez cały rok.

Czy masz szklany słoik i dostęp do świeżej wody? Super! Można uprawiać te zioła wprost na swoim parapecie.

Kolejnym krokiem jest wybór odpowiednich ziół. Sprawdź tę listę 12 ziół, które nie potrzebują niczego więcej niż wody i światła słonecznego. Jest to świetna opcja dla osób zapracowanych, które nie mają czasu (lub ochoty) na spulchnianie gleby.

Mięta pieprzowa.

Wyhoduj miętę w słoiku. Potem można zerwać kilka listków do herbaty ziołowej, albo w każdej chwili dodać do sosu lub zupy. Albo po prostu cieszyć się pięknym aromatem tego zioła.

Oregano.

Świeże oregano możesz wykorzystać do zrobienia sosu do makaronu, jako przyprawę do zup i innych pikantnych potraw. Wystarczy ostrożnie odciąć kilka liści od łodygi. Wystarczy pamiętać o jego przycinaniu.

Szałwia.

Ma niesamowity aromat, który wyróżnia ją spośród innych ziół. Użyj szałwii do pieczenia kurczaka, jagnięciny lub do posypania ananasów. Szałwia nie jest kapryśnym ziołem - nie wymaga ogromnych ilości wody ani światła słonecznego.

Bazylia.

To popularne włoskie zioło dobrze czuje się w wodzie i może być używane w wielu przepisach, w tym do sosów i zup. Słoik z bazylią należy umieścić w takim miejscu na parapecie, gdzie dociera najwięcej światła słonecznego.

Stewia.

To bezpretensjonalne zioło nie potrzebuje dużo słońca i dobrze radzi sobie w ciemnych pomieszczeniach. Rozgniecione liście tego zioła możesz wykorzystać do słodzenia herbaty lub kawy!

Tymianek.

Tymianek jest ziołem o wszechstronnym zastosowaniu. Jego kwiaty są równie jadalne jak liście. Tymianek potrzebuje dużo światła słonecznego, więc postaw słoiki z nim na słonecznym parapecie. Liście wykorzystaj do potraw mięsnych.

Rozmaryn.

To aromatyczne zioło doskonale rośnie, jeśli jest dużo światła słonecznego. Wykorzystaj roślinę do nadania smaku swojemu ulubionemu daniu z kurczaka!

Melisa.

Z melisy można zrobić herbatkę, która uspokoi, złagodzi objawy rozstroju żołądka i pomoże zasnąć. Zioło to potrzebuje dużej ilości światła słonecznego.

Szczypiorek.

Bardzo łatwy w uprawie i można go wykorzystać w wielu potrawach. Upewnij się, że dostaje wystarczającą ilość wody i światła słonecznego.

Natka pietruszki.

Lubi dużo światła słonecznego (choć może dobrze rosnąć w przyciemnionym pomieszczeniu). Wykorzystaj to aromatyczne zioło do sałatek, zup rybnych, dodaj do salsy i innych dań meksykańskich.

Lawenda.

Lawenda może być stosowana w celu złagodzenia bólów głowy i skurczów oraz poprawy jakości snu. Użyj liści lawendy do zrobienia herbaty lub dodaj do wypieków. Dodatkowy bonus: lawenda pachnie fantastycznie! To zioło potrzebuje słońca i świeżego powietrza.

Majeranek.

Zioło to może być uprawiane w pomieszczeniach, choć najlepiej radzi sobie na słońcu. Jest to roślina wolno rosnąca, więc należy uzbroić się w cierpliwość. Zioło to należy stosować jako przyprawę do potraw z kurczaka i wołowiny.

Główne zdjęcie: leprechaun.land