Okazało się, że Bill i Melinda Gates postanowili się rozwieść. Wystąpili z oficjalnym apelem, w którym postarali się wyjaśnić sytuację i poprosili o umożliwienie im budowania nowego życia.

foto: google

W tej chwili Bill Gates ma 65 lat, a Melinda 56 lat. Bill i Melinda pobrali się w 1994 roku po tym, jak spotykali się przez sześć lat. W tym czasie Bill Gates był już miliarderem, a Melinda pracowała na kierowniczych stanowiskach w należącej do niego firmie Microsoft.

Pieniądze, tytuły, uznanie

Przez 25 lat małżeństwa Bill i Melinda pracowali przy wielu wspólnych projektach charytatywnych i biznesowych, zainwestowali miliardy dolarów w walkę ze śmiertelnymi chorobami. W tym wśród najnowszych inwestycji - tworzenie i dystrybucja szczepionek przeciwko COVID-19. Ich całkowity majątek szacuje się obecnie na 130 miliardów dolarów. Są to nieruchomości, papiery wartościowe, firmy, przedmioty sztuki i antyki.

Bill i Melinda otrzymali od królowej Anglii ordery rycerskie za zasługi, a Melinda otrzymała również szereg odznaczeń od Prezydenta Stanów Zjednoczonych.

foto: google

Rodzina Billa i Melindy

Para ma troje dzieci, 2 córki i syna. Teraz wszyscy są już dorośli, więc nikt niebędzie odbierał sobie dzieci.

foto: google

Dlaczego rozwód

Inicjatorem rozwodu jest Melinda, a głównym powodem jest to, że pracoholizm po prostu nie zostawił parze czasu dla siebie.

Melinda jeszcze rok temu podzieliła się z reporterami kilkoma szczegółami z życia rodzinnego.

foto: google

Mówiła o aktywnej medytacji, uprawianiu jogi i staraniu się na wszelkie możliwe sposoby pozostać w harmonii ze sobą i bliskimi. Najwyraźniej to nie wystarczyło.

foto: google

Na naszych oczach upada para, która odniosła oszałamiający sukces w relacjach osobistych, biznesie i życiu towarzyskim. Szkoda.

Melinda nie potrzebuje pieniędzy Billa

Jest mało prawdopodobne, abyśmy przejmowali się tym, jak Bill i Melinda podzielą się wszystkim, ale warto wspomnieć, że para nie ma umowy przedmałżeńskiej. Amerykańskie i brytyjskie media podają, że oddalenie się Billa i Melindy rozpoczęło się dawno temu.

foto: google

Nie wiadomo dokładnie, kiedy i w jaki sposób para zgodziła się na podział majątku wartego 130 miliardów dolarów, ale pojawiło się porozumienie o separacji, które było wynikiem starań 4 prawników ze strony Billa i 3 prawników ze strony Melindy. Dlatego małżeństwo jest przekonane, że nie dojdzie do spraw śadowych. Co więcej, Bill i Melinda zamierzają w przyszłości przekazać swoje fundusze organizacjom charytatywnym.

foto: google

Dzieci nie otrzymają spadku

Melinda wspomniała, że nie potrzebuje funduszy Billa, ponieważ sama jest odnoszącą sukcesy bizneswoman. Melinda uczy również wszystkie swoje dzieci zarabiania pieniędzy samodzielnie i przekonania, że nie otrzymają bajecznego spadku.

foto: google

Główne zdjęcie: google.com