Fedya ma nietypowy wyraz mordki – jakby nieustannie dziwił się, jak dziwny jest ten świat. Ze względu na swoją mordkę szary kotek stał się gwiazdą Internetu. Ogólnie jest najzwyklejszym kotem, ale nie przetrwałby bez opieki właścicielki i adopcyjnego taty kota.

Ten kociak jest najlepszym dowodem na to, że nawet jeśli nie jesteś taki jak inne, nadal zasługujesz na miłość, nawet na sławę. Fedya nie jest jak inne koty; miał trudne dzieciństwo i nadal choruje. Ale to jego niezwykła mordka sprawiła, że ​​stał się internetowym fenomenem.

https://www.instagram.com/p/B62aQZoBnN2/?utm_source=ig_embed

Fedya urodził się u bezdomnej kotki na podwórku małego prywatnego domu w Rostowie. Fedya urodził się słaby i chory. On i jego siostra stracili matkę w dzieciństwie - piękna Liza, nie mogła znieść porodu i zmarła mimo opieki Natalii, pani domu. Od dzieciństwa kociak miał spłaszczony pysk, dziwne oczy i nie do końca prawidłową budowę nóg. Koty perskie często wyglądają, jakby planowały morderstwo. Ale nawet z taką mordką możesz znaleźć „swojego człowieka”.

https://www.instagram.com/p/B7kw6jvFelw/?utm_source=ig_embed

Natalia uważa, że kociak taki się stał przez to, że matka przerzucała go w zębach przez płot - zbyt często padał. Miał szczęście – kobiecie było żal kociaków i ona dała im dach nad głową i zaczęła się nimi opiekować. Zdrowy mały kotek został szybko zabrany przez życzliwych ludzi. Teraz mieszka z przyjaciółmi Natalii. Ale Fedya praktycznie nie miał szans na znalezienie rodziny - z taką mordką i mnóstwem problemów zdrowotnych. Natalia sama nie poradziłaby - ale kobieta znalazła niespodziewane wsparcie.

https://www.instagram.com/p/CHexyGyL8gA/?utm_source=ig_embed

Kot z sąsiedztwa o imieniu Przystojniak pomagał w opiece nad kociakami. Przystojniak trafił do Natalii na czas urlopu sąsiadki. Gdy tylko poznał Fedyę, kot zdecydował, że zaadoptuje dziecko - i faktycznie zastąpił mu matkę. Jedynie nie mógł karmić Fedy, ale lizał go, ogrzewał i uczył wszystkich rzeczy, których potrzebował kot. Przystojniak miał wtedy zaledwie pięć miesięcy, ale bardzo się starał, a kocięta stały dla niego prawdziwą rodziną.

Source: TikTok

Ostatnio Fedya znów się poczuł niezbyt dobrze: ma alergię, a jego oczy, które są skośne, łzawią. Natalia bardzo się stara, żeby poczuł się dobrze. Co do jego dziwnej mordki, właścicielka nie potrafi powiedzieć dlaczego tak jest: czy to trauma z dzieciństwa, czy wada genetyczna. Poza tym Fedya jest zupełnie zwyczajnym małym kotkiem - biega i bawi się w zupełnie normalny sposób. Ale dziwnie wyraża swoją czułość do właścicielki – przytula ją wszystkimi czterema łapami.

Fedya mruczy jak mały traktor.

Source: TikTok

Natalia była zaskoczona popularnością, która na nich spadła - w końcu Fedya jest teraz znany na całym świecie, artykuły o nim pisane są nawet po angielsku, a jego profil obserwuje prawie cztery tysiące osób. „Dla nas jest zwykłym, prostym kotem o niepowtarzalnym wyglądzie, niczym więcej. Oczywiście to bardzo miłe, że tak wiele osób kocha Fedyę, tak bardzo nas to inspiruje!”.

Source: TikTok

Główne zdjęcie:  google.com