Steve Jobs był nie tylko świetnym marketingowcem i biznesmenem, ale także ojcem wielu dzieci.

Ma syna i trzy córki. Od razu trzeba zaznaczyć, że nie stali się przedstawicielami „złotej” młodzieży i nie zajmują się IT, jak Steve Jobs.

Aby dowiedzieć się więcej o tym, jak żyją i czym się zajmują dzieci twórcy Apple, przeczytaj nasz artykuł. Spoiler: większość z nich nie prowadzi życia publicznego.

Lisa Brennan-Jobs

foto: iphones.ru

Jej imieniem nazwano również komputer Apple Lisa. Steve przyznał się do tego w swojej biografii, napisanej przez Waltera Isaacsona.

Jego najstarsza córka Lisa Brennan-Jobs urodziła się w 1978 r. (obecnie ma 43 lata). Jesteśmy pewni, że wiele osób słyszało tę historię, ale przypomnijmy, że Steve początkowo twierdził, że nie jest ojcem Lisy. Po kilku latach napiętej relacji przyznał się, że jest jej ojcem.

Lisa spędzała dużo czasu ze Stevem, a on nawet opłacił jej studia na Uniwersytecie Cambridge, gdzie ona zainteresowała się dziennikarstwem.

Lisa Brennan-Jobs mieszka obecnie w Brooklynie z mężem i córką. Pracuje jako dziennikarka i publikowała w najlepszych wydawnictwach, takich jak Vogue, The Harvard Advocate i Oprah Magazine.

Po tej książce spojrzenie na Steve'a Jobsa będzie zupełnie inne.

W 2018 roku ukazała się jej książka, autobiografia „Płotka”. Lisa dużo mówi w niej o swoich relacjach z ojcem.

„Bałam się go, ale czułam też pulsującą, elektryzującą miłość”.

Pisze Brennan-Jobs w książce.

Jeśli chcesz poznać zupełnie innego Steve'a Jobsa, to „Płotka” jest obowiązkowa.

Reed Jobs

foto: iphones.ru

Chyba się zgodzisz, że Reed i Steve są bardzo do siebie podobni.

W 1989 roku Steve Jobs miał romans z Laurene Powell, rok później pobrali się, a w 1991 roku urodził im się syn Reed Jobs. W przeciwieństwie do swoich córek, Steve spędzał znacznie więcej czasu z synem.

Imię Reed zostało wybrane po Reed College. Tam poznał Steve'a Wozniaka.

Steve przyszedł nawet kibicować Reedowi, gdy ten wziął udział w telewizyjnym quizie!

Reed nie prowadzi też życia publicznego, nie udziela się w mediach społecznościowych. Jednak wychowanie Steve'a, który sprzeciwiał się aktywnemu korzystaniu z gadżetów, zbiera swoje żniwo. Zamiast tego, jako młody człowiek, Reed trenował szermierkę z radzieckim sportowcem, trenerem i mistrzem olimpijskim Georgijem Pogosovem.

„Na początku nie wiedziałem, kim on jest, poza tym, że był ojcem Reeda Jobsa. Interesował się zajęciami syna. Kiedy po raz pierwszy pojawił się na sali szermierczej, było duże zamieszanie: „O, przyszedł sam Steve Jobs!”. Nic mi to nie mówiło. Potem dowiedziałem się, że był geniuszem i wielkim człowiekiem. I bardzo łatwo się z nim rozmawiało.”

Wspomina Pogosov.

W późniejszych latach Reed uczęszczał na Uniwersytet Stanforda, gdzie studiował onkologię. Wyznał, że poszedł tam z powodu choroby ojca. Chociaż nie mógł uratować Steve'a przed rakiem, ma nadzieję, że pomoże innym w jego wyleczeniu.

Nie odziedziczył swojego charakteru po Stevie.

Erin Jobs

foto: iphones.ru

Dzieci Jobsa mogą być przykładem dla dzieci innych wpływowych ludzi.

Średnia córka Steve'a i Laurene, Erin, urodziła się w sierpniu 1995 r. (obecnie ma 26 lat). Nie posiada żadnych stron w mediach społecznościowych. Wiadomo, że ukończyła Uniwersytet Stanforda, a obecnie pracuje jako architekt.

Nie wiadomo nic o jej rodzinie ani miejscu zamieszkania. Na to wygląda, że nie potrzebuje tego, i Erin można zrozumieć.

Eve Jobs

foto: iphones.ru

Profesjonalna modelka.

Eve Jobs jest najmłodszym dzieckiem w rodzinie Steve'a. Obecnie ma 23 lata i w przeciwieństwie do swoich sióstr i brata prowadzi bardzo aktywne życie publiczne. Na swoim Instagramie ma ponad 200 tysięcy followersów, a sama jest modelką.

Pod koniec września miała swój debiutancki pokaz na wybiegu. W ubiegłym roku wystąpiła w reklamie marki kosmetycznej Glossier. Nie lubi jednak być w centrum uwagi.

Eve jest zapalonym jeźdźcem. Jest również piąta w rankingu najlepszych jeźdźców na świecie poniżej 25 roku życia, według Horse Sport. Jeśli wierzyć plotkom, to jej matka Laurene kupiła nawet dla niej ranczo, aby mogła tam trenować i opiekować się końmi.

Eve nadal studiuje na Stanford. Tylko nie wiadomo na jakim kierunku. Steve powiedział o niej, że może przejąć Apple, jeśli nie zostanie prezydentem Stanów Zjednoczonych.

„Młodsza Eve, dziewczyna nieustraszona, o silnej woli i bardzo aktywna, kiedyś stanie na czele Apple, jeśli nie zostanie prezydentem Stanów Zjednoczonych.”

Jednak żadne z dzieci Steve'a nie planuje kontynuować działalności ojca. Przynajmniej jeszcze nie teraz.

Główne zdjęcie: iphones.ru