Marc Headon, malarz i dekorator z Gainsborough, Lincolnshire, Wielkiej Brytanii, jechał z przyjacielem Jayem Tonkiem, gdy zobaczyli jelenia tonącego w kanale w Saxilby.

Przyjaciele zatrzymali się i obserwowali zwierzę próbujący wyjść z wody, ale szybko okazało się, że bez ich pomocy, zwierzę utonie.

foto: inspiremore

Widzieli oni tylko uszy jelenia, więc Marc wyskoczył z auta i postanowił pomóc bezradnemu zwierzęciu. Ściągnął ciuchy i szybko wskoczył do wody.

Jay zaczął filmować akcję telefonem, nagrywając Marca płynącego przez kanał, by pomóc jeleniowi. Wziął go na ręce i popłynął z nim na brzeg.

foto: inspiremore

Po wyjściu z wody zwierzę było słabe i drżało ze strachu i zimna. Marc głaskał go, by go ogrzać, a potem przykrył jelenia ciuchami, by zapobiec hipotermii. Zbyt zmęczony jeleń leżał nieruchomo i pozwolił swemu bohaterowi mu pomóc.

foto: inspiremore

Jay udostępnił później filmy i zdjęcia z tego zdarzenia na Facebooku, pisząc: „Ujrzeliśmy go przejeżdżając obok kanału w Saxilby”.

„Widziałem, że walczył o przetrwanie, tonął, pewnie był tam kilka godzin, a Marc wskoczył i go uratował” - dodał. Po paru chwilach Marc pomógł jeleniowi wstać i stał z nim, by się uspokoił. Przyjaciele uwolnili go, mając nadzieję, że tym razem ucieknie nie do wody!

foto: inspiremore

Heroiczny wysiłek Marca został nagrodzony tysiącami wdzięcznych komentarzy na Facebooku. Ludzie z całego świata gratulują mu, że ryzykował życiem, by uratować zwierzę. Bohaterowie mają wiele postaci i jesteśmy pewni, że Marc jest jednym z nich.

Gepostet von Jamie Toyne am Sonntag, 26. Mai 2019

Source: facebook.com

Główne zdjęcie: inspiremore.com