The Irish Riverdance jest grupą taneczną, dzięki której świat dowiedział się o irlandzkim stepie. Jak każdy inny styl tańców ludowych, step wymaga od wykonawców sporego wysiłku fizycznego oraz długich lat treningów.

Cechą irlandzkiego stepu są szybkie i dokładne ruchy nóg, przy czym tułów i ręce pozostają nieruchome. Wypracowanie takiego poziomu koordynacji wymaga wielu lat wspólnych prób zespołu. Niemniej jednak takie poświęcenie skutkuje bardzo efektownymi występami na scenie.

W tym przedstawieniu irlandzcy tancerze Nicola Byrne i Alan Kenefick zaczynają od tańca w parze. Nawet sam ich występ solowy jest wart podziwu i na pewno zachwyci każdego swoją doskonałością.

Po minucie przedstawienia na scenę wkraczają perkusiści, a za nimi pojawia się cały zespół. Naprawdę jest ciężko skupić się na kimś jednym. Wszyscy bowiem tańczą perfekcyjnie!

Trudno się dziwić, że ten filmik obejrzeli już ponad 33 milionów widzów. Na pewno musi go obejrzeć jeszcze więcej ludzi. O ile Ty też jesteś pod wrażeniem tego irlandzkiego tańca, udostępnij go swoim znajomym!

Source: youtube.com

Główne zdjęcie: google.com