Ariel labradoodle to wspaniały towarzysz 7-letniej Hadley Jo Lange.

Dziewczynka cierpi na padaczkę, dlatego Ariel była darem z niebios. Psa pomocnika zawsze można znaleźć u boku jej przyjaciółki, gotowego uratować jej życie.

foto: inspiremore.com

Hadley Jo miała pierwszą padaczkę w wieku 17 miesięcy. Była wtedy na kolanach Heather DeVore Lange, a jej mama była przerażona. Gdy Hadley Jo miała 2 lata, jej rodzice kupili psa, który został przeszkolony do wykrywania napadów.

„Jest w stanie zaalarmować nas, zanim dojdzie do napadu, i możemy podać szybko leki, by go zatrzymać, więc bardzo nam to pomaga”, mówi Heather WHAS11. „Ona naprawdę ratuje życie mojej córki i nie mogę jej wystarczająco podziękować”.

foto: inspiremore.com

Ariel wszędzie chodzi z Hadley Jo, także do szkoły katolickiej Świętego Patryka w Lousiville.

Na koniec roku szkoła postanowiła uhonorować Ariel w roczniku!

Możemy sobie tylko wyobrazić zachwyt rodziców, gdy otworzyli rocznik Hadley Jo i znaleźli Ariel obok niej!

foto: inspiremore.com

„Akceptacja mojej córki i jej psa znaczy dla mnie bardzo dużo” - mówi Heather. „Dobrze jest wiedzieć, że moja córka i jej pies serwisowy mają drugi dom w szkole, i są kochani. Są akceptowane bez względu na różnice.”

Teraz ta rodzina robi wszystko, bby pomóc innym dzieciom, które potrzebują psów serwisowych, gromadząc fundusze w ramach projektu Hope for Hadley Jo. W końcu hojne datki od społeczności są powodem, dla którego mają Ariel!

foto: inspiremore.com

Jaki piękny hołd dla tej bohaterki! Dzień, w którym Ariel pojawiła się w życiu Hadley Jo, był błogosławieństwem, a pies zasługuje na uznanie na całym świecie za zapewnienie bezpieczeństwa swojej przyjaciółce.

Zobacz ten cudowny duet w poniższym filmie:

Source: youtube.com

Główne zdjęcie: inspiremore.com